fbpx

Суд зобов'язав ТВК зареєструвати кандидатів від двох партій на Франківщині

Політика 17:44, 05.10, 2020

Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов’язав ТВК зареєструвати кандидатів в депутати від політичних партії «Об’єднання «Самопоміч» та «Сила і честь», а також кандидата на посаду міського голови Надвірної.

Нещодавно Громадянська мережа ОПОРА повідомляла, що 25 вересня Надвірнянська міська територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації кандидату на посаду міського голови Василю Янцюку. Причина — виявлені комісією помилки та неточності у заяві кандидата. У своїй постанові ТВК зазначає, що уточнюючих документів від кандидата-самовисуванця комісія не отримала, тому йому вирішили відмовити у реєстрації.

Суд у своєму рішенні від 30 вересня зобов’язав Надвірнянську міську ТВК зареєструвати кандидатом Василя Янцюка. У рішенні зазначається, що з боку Василя Янцюка були допущені помилки та неточності, які могли б бути усунуті, якщо б комісія належно проінформувала потенційного кандидата. 

Також ОПОРА повідомляла, що 28 вересня відбулось засідання Яремчанської міської ТВК. На ньому залишили без розгляду питання щодо реєстрації кандидатів, включених до єдиного та територіальних списків політичної партії «Об’єднання Самопоміч». Члени комісії мотивували це тим, що 22 вересня уже було прийняте рішення відмовити кандидатам в реєстрації через почерговість включення представників різної статі у виборчий список. 1 жовтня суд  встановив, що рішення ТВК про залишення питання без розгляду реєстрації кандидатів є безпідставним, та зобов’язав Яремчаську міську ТВК зареєструвати кандидатів. 

Крім того, 1 жовтня суд зобов’язав Долинську міську ТВК зареєструвати кандидатів у депутати від політичної партії «Сила і честь». Комісія відмовила кандидатам в реєстрації, бо політична сила не повідомила про дату, час та місце проведення конференції, на якій висували кандидатів. У суді представники партії «Сила і честь» наголошували, що повідомили про проведення конференції у встановлені строки Івано-Франківську обласну територіальну виборчу комісію та електронною поштою проінформували Долинську міську ТВК. Суд вирішив, що партія, повідомивши Долинську міську ТВК електронним листом про проведення конференції, забезпечила право комісії на участь у конференції.

Нагадаємо, в обласній ТВК відмовили в реєстрації ОПЗЖ.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: