fbpx

Про історію як history і story: у Франківську Володимир В’ятрович презентує нову книжку

Політика 20:48, 12.10, 2021

Відомий історик, ексдиректор Інституту національної пам`яті Володимир В’ятрович презентує у франківському відкритому просторі “Підземний Перехід Ваґабундо” свою найновішу книжку “Нотатки з кухні “переписування історії”.

Володимир В’ятрович зібрав низку власних публікацій — від початку 2000-х до нашого часу — та доповнив їх сучасним наративом. Це статті, колонки, інтерв’ю, у яких ідеться про національну ідентичність, Голодомор, визвольну боротьбу й «людей волі», Помаранчеву революцію і Євромайдан, матеріали під грифом «цілком таємно», які одного дня стали «цілком нетаємними». Значну частину цієї історії автор ретельно дослідив, а ще частину — допомагав творити.

Ось чому це книжка про минуле — авторове, українців, минуле загалом, про історію як history і story, про колективне й особисте, анонсували книжку у видавництві “Наш формат”.

У виданні Володимир В’ятрович розповів, як виглядало розсекречення архівів КГБ “за політичними лаштунками” і тиск Росії на Україну задля “спільної історії”. З одного боку – сховані в таємних архівах факти, з другого – нав’язані та домінуючі російські, совєцькі, польські та інші погляди на українські історичні події та героїв не давали змоги Україні вільно трактувати свою історію. Проте після відновлення незалежності, за цих 30 років, українці утверджують свою самостійність, в тому числі й у поглядах на минуле.

“Це книжка не про переписування історії, – додають видавці, – вона — про спроби українців написати історію власної держави. Звільнитися з полону думок «старшого брата» й досягнути справжньої незалежності — коли можеш розповідати свою історію від першої особи. Як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось на нашій землі”, – додають видавці.

14 жовтня, “Підземний Перехід Ваґабундо”, початок о 18.00

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: