fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "У Ланчині допомогу мають отримати сім’ї, які постраждали від повені, а не "куми і свати" місцевих чиновників", – Юрчишин

"У Ланчині допомогу мають отримати сім’ї, які постраждали від повені, а не "куми і свати" місцевих чиновників", – Юрчишин

Політика 20:42, 06.10, 2020
НА ФОТО: Ярослав Юрчишин у Лрнчині

Влітку селище Ланчин серйозно постраждало від повені, місцеві мешканці залишилися на декотрий час відрізаними від світу, а частина з них навіть залишилася без даху над головою.

На ліквідацію наслідків стихії на Івано-Франківщині з резервного фонду виділили 480 мільйонів гривень. По 300 000 грн мали отримати власники будинків, які повністю зруйновані, по 50 000 грн – сім’ї з будинків, які підлягають капітальному ремонту, і по 20 000 грн – сім’ї, чиї житлові будинки пошкоджені. А на сайті президента навіть гордо відрапортували, що, мовляв, каналізацію в селищі відновили, а кошти людям повністю виплатили.

Хоча люди кажуть зовсім навпаки. За їхніми словами, комісія, яка перевіряла завдані стихією пошкодження, не провела належної перевірки, а виплати отримали переважно “куми, брати і свати” членів тієї ж комісії. Ситуація видається досить дивною: або представники президента в області закривають очі на зловживання місцевих князьків, або не можуть навести лад і за їхньою спиною дерибанять бюджетні кошти?!

Ситуацію залишити, як вона є, не вдасться. 

На прохання мешканців Ланчина про допомогу відгукнувся народний депутат від партії «Голос» Ярослав Юрчишин. Він вже звернувся до прем’єр-міністра України і губернатора з вимогою негайно перевірити розподіл коштів, виділених постраждалому населенню у селищі Ланчин, а також виплатити кошти постраждалим мешканцям селища, які не змогли їх отримати через бездіяльність чи неправомірні дії місцевої влади. Крім цього, депутат звернувся до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з вимогою притягнути до відповідальності членів комісії, яка розподіляла матеріальну допомогу, якщо їхню вину буде доведено.

«Посадові особи, які розпоряджалися бюджетними коштами, мають бути притягнені до відповідальності у разі підтвердження зловживань. Допомогу мають отримати люди, які постраждали від лиха, а не «куми» тих, хто дорвався до бюджетних коштів», – каже Ярослав Юрчишин.

Важливо відмітити, що вже є перша реакція – прем’єр-міністр доручив міністрам розібратися у ситуації.

Маємо дотиснути – відновити справедливість і допомогти ланчинцям!

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: