fbpx

У Надвірній проти Марусі Звіробій агітують з ознаками "чорного піару"

Політика 15:54, 22.02, 2021

У місті Надвірна, який є центром округу №87 на проміжних виборах народного депутата 28 березня, спостерігачі ОПОРИ зафіксували поширення листівок проти кандидатки Марусі Звіробій-Біленької, які містять ознаки «чорного піару».

Вулицями Надвірної на зовнішніх поверхнях рекламних конструкцій невідомі розклеїли листівки, які містять зображення кандидатки та лозунг «Наша парашутістка» (зміст переданий з оригіналу), що перефразовує один з меседжів агітаційної кампанії кандидатки, який звучить, яка «Наша незламна». На цих матеріалах відсутнє будь-яке маркування, інформує пресслужба ОПОРИ.

У Надвірній проти Марусі Звіробій агітують з ознаками "чорного піару" 1

«Агітація голосувати проти кандидата – дозволена законом форма агітації, але вона має відповідати вимогам закону – бути профінансованою за рахунок коштів виборчого фонду та містити відповідне маркування. В даному випадку немає підстав говорити про те, що ці вимоги дотримані. Змістове навантаження цих листівок містить у поєднанні з карикатурним зображенням ознаки «чорного піару» та ймовірно спрямовані на те, щоб викликати у виборців негативне сприйняття кандидатки через її немісцеве походження, оскільки термін «парашутист» під час виборів широко застосовується до кандидатів, які прямо не пов’язані з територією, де балотуються. Використання під час агітації «чорного піару» важко назвати належною практикою передвиборчої конкуренції», – коментує Іван Маруняк.

Згідно з ч. 1 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Відповідно до ч. 7 ст. 69, ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України» рівність прав і можливостей кандидатів у депутати, партій – суб’єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується забороною використання кандидатами у депутати, партіями – суб’єктами виборчого процесу під час фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчих фондів, а відповідно до ч. 3 ст. 45 цього ж Закону фінансування передвиборних агітаційних заходів чи матеріалів з джерел, не передбачених частиною другою цієї статті, незалежно від наявності погодження з партіями – суб’єктами виборчого процесу чи кандидатами у депутати, забороняється. Також ч. 8 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» встановлює, що кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: