fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • «В умовах військової окупації Росією частини України впроваджувати ринок сільськогосподарської землі категорично не можна», – Тетяна Пришляк

«В умовах військової окупації Росією частини України впроваджувати ринок сільськогосподарської землі категорично не можна», – Тетяна Пришляк

Політика 17:41, 04.10, 2019

Сесія Надвірнянської районної ради прийняла звернення до Президента, Верховної Ради та Кабміну щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року.

Очільниця фракції «ВОЛЯ» у Надвірнянській райраді Тетяна Пришляк запропонувала зменшити термін мораторію, однак депутати не підтримали такої ініціативи.

Окрім того, Тетяна Пришляк висловила ряд застережень щодо законопроєкту про ринок землі 2178, який був поданий у Верховну Раду, повідомляє пресслужба партії.

«Уряд пропонує встановити обмеження для передачі в одні руки земель: не більше 15% земель сільськогосподарського призначення в області (приблизно 252 тис. га). Це дуже багато», – сказала Тетяна Пришляк.

Депутат від «ВОЛІ» Андрій Гунда вважає, що за відсутності необхідних потужних правових інституцій земельна реформа і відкриття ринку землі в Україні призведуть до її захоплення.

Тому у «ВОЛІ» пропонують чітко передбачити у законопроєкті, що купувати землю сільськогосподарського призначення можуть тільки громадяни України.

«Ми також вважаємо, що законопроєктом потрібно передбачити фінансову підтримку фермерства. Йдеться про впровадження програми безвідсоткового іпотечного кредитування фермерства. Окрім того, необхідно встановити сприятливий режим оподаткування – нульову ставку ПДВ для продукції сільськогосподарського машинобудування вітчизняного виробництва будь-якої складності на період не менше ніж 5 років. Зберегти спрощену систему оподаткування сільськогосподарських виробників», – говорить очільниця фракції «ВОЛЯ» у райраді Тетяна Пришляк.

Депутати від «ВОЛІ» також вважають, що необхідно захистити дрібних фермерів і встановити обмеження площі землі, що може передаватися в одні руки – до 1000 га.

«Земля – це стратегічний ресурс українців, розпоряджатись нею мають виключно громадяни України. Але в умовах політичної та економічної стабільності, в час війни з Росією, з анексованими та окупованими територіями ризикувати таким ресурсом не можна категорично», – вважає Тетяна Пришляк.

Нагадаємо, що сьогодні сесія Надвірнянської районної ради прийняла також звернення щодо формули Штайнмайєра. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: