fbpx

Вчителі й батьки купували захист і антисептики: як вчаться у гірському ліцеї

Політика 18:45, 11.09, 2020
НА ФОТО: кожній дитині батьки поклали антисептик, фото Суспільне

Один безконтактний термометр і жодної маски та антисептика. З такими запасами засобів індивідуального захисту розпочався новий навчальний рік в умовах карантину у Верховинському ліцеї № 1 на Прикарпатті.

При вході у ліцей працівникам та школярам міряють температуру. Також для дезінфекції рук стоїть антисептик. Медсестра Ольга Танасійчук каже, що кожного дня користуються одноразовими масками, рукавицями, рідким милом та рушничками, пише Суспільне.

“Маємо спеціальні бачки – урни, щоб викидати та утилізовувати маски, рукавиці. Міняємо маски кожні дві-три години”, – сказала медсестра.

Вчителі й батьки купували захист і антисептики: як вчаться у гірському ліцеї 1
фото Суспільне

Через карантин уроки в класах скоротили до 30 хвилин. У кожного учня в класі є свої контейнери.

Школярка Соломія Шуфлетюк розповіла про його вміст: “Тут є дві маски, вологі серветки, прості серветки, мило. Такий бокс купила мама. Треба мити руки 20 секунд”.

Директорка Верховинського ліцею № 1 Оксана Волинюк розповіла, що їм поштою надіслали маски та рукавички. За власні гроші вона придбала другий безконтактний термометр.

Вчителі й батьки купували захист і антисептики: як вчаться у гірському ліцеї 2
фото Суспільне

“Ми забезпечені антисептиками, рукавичками і масками. Щоправда, кожен педагог купив це, кожен батько придбав для своєї дитини самостійно. Антисептики ми теж купували за свої гроші. Так само рідке мило та рушники паперові. Все це закупили батьки. Тато і мама кожній дитині у рюкзак, як і зошит, поклали антисептик та ще три пов’язки на день”, – розповіла Оксана Волинюк.

Згодом у ліцеї планують закупити захисні щитки для вчителів.

За словами голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка, на минулій сесії депутати виділили понад 100 тисяч гривень на засоби захисту для навчальних закладів.

Вчителі й батьки купували захист і антисептики: як вчаться у гірському ліцеї 3
фото Суспільне

“Зараз відділ освіти мав би закупити все. Якщо там є якась проблема, то просто треба з’ясовувати з ними. Насправді гроші виділено. Зрозуміло, що, може, не в такому обсязі, як би хотілося, але те, що могли, те і зробили”, – зазначив Іван Шкіндюк.

Директор відділу освіти Верховинської РДА Василь Гуцуляк розповів, що на закупівлю термометрів спрямували 49 тисяч гривень.

“Один термометр віддали в школу. 20 тисяч гривень з резервного фонду району виділили на закупівлю дезінфікуючих матеріалів. Ми не будемо по школах розвозити засоби індивідуального захисту. У них для цього є завгосп. Вони повинні прийти і забрати. Тим більше, в них своя бухгалтерія, самостійне ведення обліку. Мають залишки коштів – повинні самі купити”, – пояснив Василь Гуцуляк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: