fbpx

Верховній Раді рекомендують зменшити число народних депутатів з 450 до 300

Політика 17:31, 14.01, 2021

Проти такого рішення проголосував лише один член комітету.

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому законопроєкт №1017, який передбачає зменшення числа народних депутатів з 450 до 300, передає Громадський рух “Чесно”.

Таке рішення підтримали 17 членів комітету із 22 присутніх. Для того аби Верховна Рада таки ухвалила відповідний законопроєкт, за нього мають проголосувати 300 народних депутатів.

Верховній Раді рекомендують зменшити число народних депутатів з 450 до 300 1

 

 

У 2019 році Конституційний Суд України визначив законопроєкт таким, що відповідає Основному закону. Однак в КСУ все ж висловили певні застереження. Зокрема, у суді вважають, що, зменшуючи число народних депутатів, Рада не вносить пропорційних змін до інших положень Конституції, де йдеться про конкретну кількість парламентаріїв. Наприклад, у документі не пропонується змінити норму про те, що звернутися до КСУ з поданням та зверненням мають право не менше як 45 народних депутатів, тобто 1/10 від чинного конституційного складу парламенту. В КСУ вважають, що це ускладнює можливість звернення народних депутатів до Конституційного Суду. Це може призвести до обмеження прав та свобод людини й громадянина.

Однак під час сьогоднішнього засідання правового комітету Ради представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив про те, що Конституційний Суд не має повноважень оцінювати обґрунтованість запропонованих змін до Основного закону. За його словами, КСУ може лише оцінювати їх на відповідність ст. 157 і 158 Конституції.

Своєю чергою народний депутат від “Батьківщини” Сергій Власенко висловив пропозицію, щоб комітет рекомендував парламенту відхилити законопроєкт №1017, а після цього підготував новий документ з урахуванням застережень Конституційного Суду. За словами Власенка, при наявності застережень КСУ комітет мав би застосувати спецпроцедуру розгляду законопроєкту №1017. Так, у статті 150 регламенту Верховної Ради йдеться про те, що коли законопроект в цілому або окремі його положення КСУ визнає невідповідними Конституції, то парламент має вирішувати питання про порядок внесення до нього поправок. Те ж саме стосується і застережень КСУ до положень законопроєкту.

Так, першим на голосування поставили питання про те, аби рекомендувати Раді ухвалити законопроєкт в цілому. А оскільки рішення підтримали, то питання про відхилення документа відпало.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт у лютому минулого року. Тоді документ підтримали 236 народних депутатів.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: