fbpx

Весь зал аплодував стоячи: Андрухович отримав премію Гайне

Політика 18:26, 10.12, 2022

Сьогодні в Дюссельдорфі, Німеччина, відбулася церемонія вручення премії Гайнріха Гайне. Як писав КУРС, цьогоріч нагороду отримав український поет, письменник і перекладач з Івано-Франківська Юрій Андрухович.

“Приємно, коли увесь зал театру в Дюссельдорфі аплодує стоячи українському письменнику і кожен вітальний виступ закінчується словами Слава Україні. Це ще одна перемога української культури в світі, вияв солідарності і підтримки. І зворушливо, що в рамках церемонії з ініціативи Юрка збирали кошти на підтримку Харківського ЛітМузею”, – зазначив письменник Андрій Любка, який був присутнім на церемонії.

Андрухович отримав премію Гейне
Юрій Андрухович отримує премію Гайнріха Гайне, Дюссельдорф. Фото Андрія Любки

За словами організаторів, нагорода, присуджена Андруховичу, нагадує про те, щоб продовжувати “виявляти солідарність з Україною та українським народом”.

“Андрухович пристрасно відданий європейській ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що свобода і права людини знаходяться на передовій оборони України”, – пояснювали своє рішення організатори.

Премію імені Гайнріха Гайне було засновано містом Дюссельдорфом в 1972 році на честь 175-річчя від дня народження відомого німецького поета. Її присуджують раз на два роки людям, які своєю інтелектуальною діяльністю сприяють соціальному та політичному прогресу, служать міжнародному взаєморозумінню. Грошововий розмір премії – 50 тисяч євро.

Читайте також: Юрій Андрухович: Про війну, слабкість Європи, солідарність українців і надію.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: