fbpx

Від імені Сергія Басараба верховинців "підкуповують" бруківкою, – ОПОРА

Політика 21:59, 01.07, 2019

27 червня 2019 року у селищі Верховина, що на Івано-Франківщині, на вулиці Гуцульського повстання спостерігачі ОПОРИ зафіксували упаковки з бруківкою із написом «Від Сергія Басараба».

НА ФОТО: Бруківка від Басараба

Сергій Басараб зареєстрований кандидатом у народні депутати України по округу №89 (Верховинський район) згідно з Постановою ЦВК від 24 червня 2019 року. Відповідно до частини 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація розпочинається з наступного дня після прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

На ймовірній сторінці Сергія Басараба у мережі “Фейсбук” 26 червня з’явився допис:

«ТРИМАЮ СЛОВО! Як і обіцяв, бруківка для влаштування пішохідної та паркувальної зони біля Верховинського ринку».  

У дописі продемонстровано фото упаковок із бруківкою, схожі на ті, що зафіксували спостерігачі ОПОРИ.

«Напис на упаковках «Від Сергія Басараба» може містити ознаки передвиборної агітації на користь кандидата, адже згідно з ч. 1 ст. 68 «Про вибори народних депутатів України» будь-яка діяльність кандидата, метою якої є спонукання виборців голосувати за певного кандидата, є передвиборною агітацією», – зауважує Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Оскільки частина 14 статті 74 згаданого Закону забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів та послуг, спостерігачі ОПОРИ звернулись у поліцію з проханням перевірити цей факт на наявність ознак непрямого підкупу виборців.

«Ми звернулись до поліції з метою перевірити цей випадок, адже такі факти можуть свідчити про вчинення дій на користь кандидата у народні депутати Сергія Басараба з ознаками  адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення – здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України», – додає Богдан Морикіт.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: