fbpx

Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус

Політика 20:34, 13.10, 2020

Команда «За майбутнє» продовжує відвідувати населені пункти Прикарпаття. Цього разу завітали в село Черче на Рогатнщині. Тут працює єдина на всю область спеціальна школа для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Попри те, що заклад розрахований на 21 вихованця, в ньому на сьогодні навчається 39 діток.

«Заклад унікальний тим, що він надає два види послуг. Перше – це навчання. Дітки навчаються відповідно до розроблених навчальних програм, які не відрізняються від звичайних. Другий блок – це реабілітаційний. Лікувальна фізкультура, масажі, розробки. Кожна дитина їздить займатися в басейн. До карантину двічі на рік також лікували дітей в санаторії в Черче», – розповідає директор закладу Надія Шемберко.

Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус 1

Наразі заклад потребує розширення. У 2016 році була розроблена проєктно-кошторисна документація і розпочалося будівництво нового корпусу. Замовником виступило управління капітального будівництва обласної адміністрації. За два роки гроші закінчились, а будівництво зупинилось.

«Відповідно до проєктно-кошторисної документації, в цьому корпусі передбачені класні та спальні кімнати і реабілітаційне відділення з медичним блоком. Власне те, що нам дуже потрібно. Тому що в центрі бракує місця для реабілітації», – говорить Надія Шемберко.

Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус 2

Для добудови нового корпусу необхідно понад 11 мільйонів гривень. В області таких грошей немає.

«В XXI столітті кожна дитина має отримати вільний доступ до якісної освіти і до покращення свого здоров’я. Якщо ми не даємо дітям можливості отримати якісні освітні і реабілітаційні послуги, то це означає, що ми її обмежуємо в цих можливостях», – зауважує директор закладу.

За підрахунками, в Черченській спеціальній школі навчається лише десята частина дітей із області, котрі цього потребують. В команді «За майбутнє» переконані, що усім дітям без винятку потрібні найкращі умови для навчання і лікування.

Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус 3

«Дійсно, тут створені просто фантастичні умови для дітей, для їх реабілітації і навчання. Але вони мають дуже мало місця. Ми переконані, що дуже швидко зможемо добудувати новий корпус. Бо це дійсно вкрай необхідно, – говорить представник команди «За майбутнє» Віктор Шевченко. – Про дітей треба дбати і робити їм найкращі умови. Ми не хочемо і не будемо розділяти дітей. Кожна дитина має право тільки на найкращі умови, і ми для цього все будемо робити».

Промо

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: