fbpx

Віталій Кличко агітував за Юрія Солов'я на бюджетному заході, – ОПОРА

Політика 10:39, 13.07, 2019

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, під час фестивалю «Лудинє», що відбувся в Косові 6-7 липня, мер Києва Віталій Кличко агітував зі сцени за висуванця від партії «УДАР» по округу №89 Юрія Солов’я.

На сцену III фестивалю «Лудинє» кандидат по округу №89 (центр – Снятин) Юрій Соловей вийшов разом із мером Києва Віталієм Кличком та його братом Володимиром Кличком.

Як зафіксували спостерігачі ОПОРИ, Віталій Кличко сказав дослівно таке: «Я одне можу сказати, вибори будуть. Багато претендентів, багато людей. Якщо б я був мешканцем вашого міста, однозначно б віддав свій голос Юрію Солов’ю. Тому що знаю, тому що людина відповідальна, тому що людина з принципами, тому що серйозна людина. Я хотів би вас просити підтримати Юрія. Тому що за нього за 10 років ні разу не червонів. Переконаний в тому, що червоніти за нього ніколи не прийдеться. Те, що він робить, іде в копілку держави, іде в копілку столиці, іде в копілку вашого міста».

ОПОРА звернулась із запитом до Косівської міської ради, щоб дізнатися, чи фінансувався захід із міського бюджету. У відповіді на запит за 10 липня міський голова Косова Юрій Плосконос повідомив, що на проведення фестивалю з міського бюджету виділено 40 тисяч гривень.

«Слова мера Києва на підтримку Юрія Солов’я можна вважати агітацією, адже згідно з ч. 1 ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборною агітацією є будь-яка діяльність, метою якої є спонукання виборців голосувати за певного кандидата чи партію. Зважаючи на те, що частина 4 статті 74 Закону забороняє проведення агітаційних заходів та публічні заклики голосувати за чи не голосувати за суб’єктів виборчого процесу під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, ОПОРА звернеться до поліції щодо перевірки цього факту», – сказав Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині.

Також під час фестивалю, як помітно на відео, поруч із банером «Косівська міська рада» розміщений агітаційний банер кандидата-самовисуванця в окрузі №89 Дмитра Сіреджука з написом «За підтримки Дмитра Сіреджука». Стосовно цього факту ОПОРА теж звернулась у поліцію. 

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: