fbpx

Віталій Портников в Івано-Франківську пояснив, навіщо Заходу допомагати Україні

Політика 08:44, 02.07, 2022
НА ФОТО: Віталій Портников. Фото Ростислава Шпука

Журналіст-міжнародник і політичний оглядач Віталій Портников на запрошення КУРСу відвідав Івано-Франківськ 15 червня, аби взяти участь в програмі #Йоd і поспілкуватися з франківцями. Розмова стосувалася російсько-української війни, західної допомоги, європейських перспектив України.

«Я от весь час чую, що ми розчаровуємося в Заході, Захід від нас щось хоче. Знову-таки, не треба бути наївними. Заходу нічого не загрожує від росії, взагалі нічого. Якщо Україна зникне з політичної карти світу з білорусією разом, це буде означати, що росія просто збільшиться на десяток маргінальних областей. В сучасному світі нічого не вирішує територія», – зазначив Портников.

За його словами, західні країни, які допомагають Україні зброєю та фінансами, роблять це не через загрозу власній безпеці: «Не тому, що у випадку поразки України наступною буде Польща». Справа не в безпеці, справа – в цінностях, наполягає Портников.   

«Захід це робить заради справедливості, заради перемоги міжнародного права, заради того, що він прекрасно розуміє: якщо міжнародне право буде знищено, якщо одна країна покаже, що вона може знищити іншу, – це змінює світовий порядок, і все. Це питання не про Україну, це виключно питання цінностей», – зазначив Портников.

Повну розмову з Віталієм Портниковим дивіться на YouTube-каналі КУРСу, скорочену текстову версію можна прочитати за цим посиланням.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: