fbpx

"ВОЛЯ" виступає за цивілізований ринок землі 

Політика 18:47, 15.11, 2019

Депутат Івано-Франківської обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Федишина висловила позицію з приводу звернення облради до вищого керівництва держави щодо ринку землі. 

Ольга Федишина зазначила, що фракція «ВОЛЯ» виступає за впровадження цивілізованого ринку землі, повідомляє пресслужба партії.

«Але водночас ми наполягаємо на тому, що необхідно встановити обґрунтовані обмеження площі землі, яка може передаватися в одні руки. Ми категорично проти норми, яка закріплена в проголосованому цього тижня законопроєкті, а саме проти того, щоб в  одні руки передавали понад 200 тис. га. Бо неприпустимим є концентрація в одних руках великих латифундистів та транснаціональних компаній площ, що дорівнюють кільком районам областей», – сказала Федишина.

Тому депутат пропонує обмежити площу гектарів, які можуть передатися в одні руки.

«Ми пропонуємо встановити обґрунтований ліміт. Для прикладу, в окремих країнах Європи в руки однієї фізичної особи можуть надаватись до 300 гектарів, в окремих більше. Ми можемо запропонувати, щоб в одні руки надавали не більше однієї тисячі гектарів», – сказала Ольга Федишина.

Вона також зазначила, що Україні потрібен легальний ринок землі, адже в тіньовому вигляді він і так сьогодні існує. У багатьох земельних ділянок змінюють цільове призначення, а потім продають їх. Багато сільськогосподарських земель відчужуються через схеми стягнення на предмет застави.

Депутат від «ВОЛІ» вважає, що зараз потрібно передбачити заборону набуття права власності на землю сільськогосподарського призначення іноземними громадянами та юридичними особами, кінцевими бенефеціарними власниками яких є іноземні громадяни.

«Ми маємо захистити українського фермера та українську землю».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: