fbpx

Як будують дороги з пластикових пляшок

Політика 18:21, 20.11, 2019

Пластикові молочні пляшки переробляють та використовують як будівельний матеріал для доріг у Південній Африці. Країна намагається вирішити свою проблему з відходами та покращити якість доріг.

За даними Південноафриканської дорожньої федерації, вибоїни коштують водіям та іншим користувачам приблизно 3,4 мільярда доларів на рік, що відображається у витратах на ремонт транспортних засобів, а також пошкодженні вантажів.

У серпні Shisalanga Construction стала першою компанією в Південній Африці, яка проклала ділянку дороги на східному узбережжі провінції Квазулу-Наталь (KZN), частково виготовлену з пластику. Зараз компанія вже відремонтувала понад 400 метрів дороги в Кліффдейлі, на околиці Дурбану, використовуючи асфальт, виготовлений з майже 40 000 перероблених дволітрових пластикових пляшок з-під молока.

Забруднення пластиком продовжує залишатися головною проблемою, і компанії у всьому світі намагаються зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Лідер онлайн-покеру, PokerStars, також приєднався до всесвітнього руху, спрямованого на зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Такі предмети, як одноразові пластикові чашки, мішалки, столові прибори, пляшки та картонні чашки з гарячими напоями були замінені екологічно чистими варіантами, і результати були приголомшливими. В кінцевому підсумку PokerStars змогли скоротити обсяг відходів приблизно на 26 000 пластикових пляшок.

IKEA, відомий шведський бренд меблів, віддає стійкому розвитку та відновлюваності ресурсів головну роль у більшості своїх операцій, включаючи й ті, де клієнти безпосередньо не задіяні. Турбота про навколишнє сердовище починається з постачальників. Шведський виробник меблів отримує близько 50 відсотків своєї деревини з відновлюваних лісів.

Що стосується бавовни, то вона стовідсотково постачається з ферм, які відповідають високим стандартам, що передбачають скорочення споживання води, енергії, а також хімічних добрив і пестицидів. Прихильність до відновлюваності можна також побачити і в офіційних магазинах компанії, що живляться понад 700 000 сонячних батарей. IKEA також планує почати продавати їх своїм клієнтам у Великобританії. У 2012 році компанія оголосила про свою мету повністю перейти на відновлювані джерела енергії у всіх своїх операціях. Всього через чотири роки вона оновила свій план, додавши, що прагне також стати чистим експортером енергії.

У Shisalanga використовується поліетилен високої щільності (HDPE), який зазвичай застосовують при виготовленні молочних пляшок. Місцевий завод з переробки перетворює його на гранули, які нагрівають до 190 градусів Цельсія, поки вони не розчиняться і не змішаються з добавками. Вони замінюють шість відсотків бітумного сполучного асфальту. Таким чином, кожна тонна асфальту містить приблизно від 118 до 128 пляшок.

Компанія запевняє, що у виробничому процесі утворюється менше токсичних викидів, як порівняти з традиційними методами. До того ж отримана сполука є більш міцною і водостійкою, ніж звичайний асфальт, витримуючи температуру від -22 до +70 градусів Цельсія. Вартість аналогічна діючим методам, але у Shisalanga вважають, що це зекономить кошти, оскільки очікується, що їхні дороги матимуть довший строк служби, як порівняти з середнім показником по країні у 20 років.

сміттєзвалище

На відміну від Європи, наприклад, де утилізаційний пластик часто збирають безпосередньо з будинків, у Південній Африці 70 відсотків отримують із сміттєзвалища. Пластик забирають із сміттєзвалища, лише якщо його будуть десь далі використовувати – наприклад, для прокладання доріг. У Shisalanga говорять, що, перетворюючи пляшки на дороги, вони створюють новий ринок відходів пластику, що дозволяє партнерам з переробки забирати більше пластику зі сміттєзвалищ країни.

Ідея не нова. Так, Індія почала прокладати пластикові дороги 17 років тому, і ця концепція була випробувана в Європі, Північній Америці та Австралії. Але існує занепокоєння щодо потенційних канцерогенних газів, що утворюються під час виробництва, та вивільнення мікропластиків (крихітних частинок пластику) в процесі зношування доріг.

«Такі питання потрібно вирішувати, інакше ми будемо поглиблювати, а не полегшувати національну екологічну проблему відходів», – говорить Георг Мтурі, старший науковий співробітник CSIR.

Shisalanga витратила п’ять років на дослідження технології. Технічний керівник компанії Вінанд Нортхе запевняє, що його метод плавлення пластику в бітумному модифікаторі мінімізує ризик появи мікропластиків. «Продуктивність нашої пластикової суміші краща, ніж у традиційних модифікаторів. Показники зношуваності здаються поліпшеними, а стійкість до деформації від води на такому ж або навіть вищому рівні», – додає він.

сміття пластик

Дороги – одне з багатьох творчих рішень щодо повторного використання пластикових відходів. Компанії у всьому світі перетворюють їх на цеглу, паливо та одяг. Деякі інші міжнародні компанії знайшли способи використовувати навіть пластик, що не підлягає переробці. Проте на сьогоднішній день використання такого пластику для будівництва доріг все ще залишається ризиковим з точки зору викидів та мікропластиків, оскільки властивості цього пластику досить мінливі.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: