fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Юрій Глинський: ухвалення законопроєкту №6062 поховає фінансову децентралізацію і перетворить місцеві ради в статистів

Юрій Глинський: ухвалення законопроєкту №6062 поховає фінансову децентралізацію і перетворить місцеві ради в статистів

Політика 18:45, 28.10, 2021

Місцеві ради Івано-Франківщини масово звертаються до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Президента з вимогою відмовитися від розгляду та прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» ( №6062).

НА ФОТО: Депутати Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин та Юрій Глинський

Про це повідомив керівник Секретаріату Івано-Франківської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність», депутат обласної ради Юрій Глинський.

«Місцеві ради рішуче протестують проти намірів підірвати фінансову спроможність місцевого самоврядування та ігнорування базових норм Європейської Хартії місцевого самоврядування. Законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6062) – це спроба поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проєкти на місцевому рівні, це спроба нової централізації», – говорить Юрій Глинський.

Зокрема, цим проєктом передбачається ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть зберігати кошти на депозитних рахунках, не зможуть належно планувати розвиток.

Ще один фінансовий удар по громадах проєкту №6062 – пропонується новела ч. 2 ст. 45 Бюджетного кодексу, згідно з якою «повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до Державного бюджету, здійснюється в межах коштів, наявних на єдиному казначейському рахунку». Це дуже зручно – «помилково» забрати гроші в громади – і хай потім громади чекають, коли гроші з’являться на казначейському рахунку. Подібні практики були лише при режимі Януковича.

Наступне «покращення» проєкту №6062 – змінами до частини четвертої статті 103-2 Бюджетного кодексу передбачається залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучати до державного бюджету. Тобто, органи самоврядування повністю демотивуються в оптимізації використання цієї субвенції.

Законопроєктом №6062 пропонується також доповнити Земельний кодекс і зараховувати 70% коштів від продажу земель комунальної власності до Держбюджету.

Врешті, згідно з проєктом №6062, місцеві ради перетворюються в статистів формування місцевих бюджетів, бо Міністерство фінансів і посадовці місцевих державних адміністрацій отримують повноваження зупиняти рішення місцевих рад про бюджет.

Юрій Глинський зазначає, що відповідні звернення уже прийняли Долинська міська рада та Дзвиняцька  сільська. Ще десяток рад внесли звернення в порядок денний чергових засідань. Він закликає депутатів з усіх фракцій підтримувати звернення, ініційоване «Європейською Солідарністю», оскільки це спільна проблема громади.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: