fbpx

З франківцями зустрілася легендарна "госпітальєрка" Яна Зінкевич

Політика 14:00, 18.07, 2019

Вчора у Франківську зустрілася з містянами засновниця та керівниця легендарного добровольчого батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич.

На виборах до ВРУ Яна Зінкевич кандидує в нардепи за списком партії “Європейська Солідарність” і є в ньому №7.

Раніше в цей самий день вона відвідала Яремче та Делятин.

Медик-доброволець, яка у 18 років стала на захист України і зуміла організувати першу медичну допомогу пораненим бійцям на передовій, зараз продовжує працювати в “Госпітальєрах”, організувала і з командою провадить вишкіл парамедиків для медичного добровольчого батальйону та очолює управління меддопомоги й реабілітації УДА. 

У Франківську Яна Зінкевич зазначила, що не має іншого вибору, аніж іти до ВРУ, щоби продовжувати боротьбу за Україну.

“Треба зробити вибір 21 липня так, щоби не дати шансу “опоблокам”, – звернулася Яна Зінкевич до франківців. 

Вона розповіла, чому прийняла рішення йти в політику. 

“За час війни, з 2014 року, ми евакуювали з передової понад 2750 поранених. Це мій внесок у фронтову роботу, у нашу перемогу, – каже Яна Зінкевич. – І з врахуванням того, що зараз, відповідно до рейтингів та опитуань, частину голосів буде мати Опоблок “За життя”, а це для нас загроза – загроза реваншу, я прийняла рішення особисто для себе балотуватися у ВРУ. Для того, щоби ці наші здобутки захистити і продовжити наш шлях до Європейського Союзу та НАТО”. 

Яна Зінкевич планує працювати в “медичному” комітеті Верховної Ради і курувати підрозділ військової медицини.

Вона зазначила, що має на меті не допустити скорочення медперсоналу в госпіталях, про що оголосили нещодавно на державному рівні. За її словами, на цей час у військових шпиталях не вистачає до 40 відсотків персоналу. 

Забезпечення медикаментами на первинній ланці, яка передбачає першу долікарську допомогу пораненим бійцям, є в повному обсязі, додала вона, відповідаючи на питання франківців. Тоді як на вторинній ланці, де проводиться терапія, – до 70 відсотків.

“І хоч порівняно з 2014 роком у забезпеченні медпрепаратами на передовій є величезний прогрес, але так само є небезпечні заяви про скорочення і медикаментозного забезпечення”, – каже Яна Зінкевич.

Вона пропонує переглянути і оптимізувати систему військової медицини – зробити акцент на роботі парамедиків. Допомога пораненим на етапі евакуації з-під вогню і зараз залишається дуже потрібною, пояснила вона. 

Яна Зінкевич у Франківську підтримала до парламенту кандидата-мажоритарника від ЄС Олексія Петечела. 

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: