fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • З ініціативи фракції "За майбутнє" облрада вимагає запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів

З ініціативи фракції "За майбутнє" облрада вимагає запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів

Політика 13:26, 20.01, 2021

Запровадити річний мораторій на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та НКРЕКП, якими з 1 січня було підвищено тарифи на газ, його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду.

З ініціативи депутатів від партії «За майбутнє» таке звернення до керівництва держави на позачерговому засіданні сьогодні підтримала Івано-Франківська облрада.

З ініціативи фракції "За майбутнє" облрада вимагає запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів 1

Депутати висловили глибоке обурення ситуацією, яка склалася навколо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення від 5 до майже 50 відсотків.

«В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників у всіх сферах життєдіяльності українців Президент України та Прем’єр-міністр України підготували черговий “новорічний подарунок” для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги та засвідчивши у такий спосіб реальну “турботу та підтримку” українців від найвищих керманичів держави», – йдеться у зверненні.

Депутати констатували факт, що подорожчання вартості комунальних послуг в умовах економічної і політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти народу України.

«Встановлення граничної ціни на газ та рекомендації щодо зменшення вартості транспортування газу не мають носити ситуативний характер, оскільки це жодним чином не вирішує проблему в цілому, а повинні бути прогнозованими та економічно обґрунтованими», – переконані обласні обранці.

З ініціативи фракції "За майбутнє" облрада вимагає запровадження мораторію на підвищення комунальних тарифів 2

Відтак вимагають в президента України Володимира Зеленського, Верховної Рад України та Кабміну за період мораторію розробити чіткий та адекватний механізм функціонування ринку газу в Україні, який виключатиме можливість будь-яких зловживань постачальниками природного газу монопольного становища, яке призводить до підвищення цін для населення.

Окрім цього, вимагають підготувати та ухвалити зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, які передбачать достатнє виділення коштів на пільги та субсидії.

Також серед вимог Івано-Франківської облради і здійснення перевірки законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: