fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Загортати в полотно з хлорною сумішшю: головний санлікар Франківщини про те, як ховають померлих від коронавірусу

Загортати в полотно з хлорною сумішшю: головний санлікар Франківщини про те, як ховають померлих від коронавірусу

Політика 14:23, 27.03, 2020

Правила поховання померлих на коронавірусну хворобу озвучив на щоденному брифінгу Івано-Франківської ОДА головний санітарний лікар області Руслан Савчук.

“Не треба панікувати. Це не та інфекція, яка колись забирала життя людей”, – сказав Савчук, очевидно, маючи на увазі “іспанку”, тиф та холеру.

З приводу поховання померлих від коронавірусної хвороби, то, за словами Савчука, рекомендації отримані від провідних епідеміологів.

Йдеться про те, що поховання має відбуватися за невеликої кількості осіб – до 10 чоловік. Всі мають мати засоби захисту, зокрема маски.

“Бажано захисні костюми”, – додав Савчук.

Тіло, за його словами, має бути обгорнуте полотном, просякнутим хлорною сумішшю.

“Сьогодні чекаємо інструкцій щодо поховання від МОЗ, поінформуємо про них громадськість та голів міст, сіл і ОТГ”, – повідомив Руслан Савчук.

Він наполягає, що через кілька годин після смерті тіло не несе загрози оточуючим, мовляв, вірус зберігається на поверхні тіла до кількох годин. Тому всі заходи є превентивними.

Нагадаємо, на Франківщині – троє померлих від коронавірусної хвороби. Одну жінку поховали, вона з Франківська.

Ще двох мають поховати найближчим часом. Одну – у Франківську, на міському цвинтарі виділили спеціальне місце для поховання.

Що стосується жінки з Надвірнянського району, то питання поки що не вирішене. Наперед на цвинтарях у містах та селах місця для померлих від коронавірусу не виділяються, зазначив Савчук.

В області є 160 лікарів-інфекціоністів, 54 – дитячі спеціалісти. Проходять навчання для лікарів на базі ІФНМУ з числа терапевтів та педіатрів, поінформував в. о. голови ОДА Віталій Федорів.

Потреба у ШВЛ по області на даний час – 200 апаратів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: