fbpx

Законотворча активність і тематичні пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини

Політика 11:39, 18.05, 2020

З часу набуття повноважень Верховної Ради поточного скликання прикарпатські депутати-мажоритарники сукупно 119 разів виступали ініціаторами законопроєктів та 20 разів ініціаторами проєктів Постанов.

Результатом індивідуальної законотворчої діяльності є 27 законотворчих ініціатив. За підсумками восьми місяців роботи парламенту для обранців з Івано-Франківщини найбільш пріоритетними законотворчими тематиками стали галузевий розвиток, економічна і правова політика, а найменше уваги приділяли заявам, зверненням та питанням організації роботи парламенту.

Серед депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини найактивнішими законотворцями є Ігор Фріс (32 законопроєкти і 4 проєкти Постанов), Оксана Савчук (28 законопроєктів і 6 проєктів Постанов) і Зіновій Андрійович (20 законопроєктів і 5 проєктів Постанов). Едуард Прощук є серед авторів 15 законопроєктів та 2 проєктів Постанов, а у переліку законотворчих ініціатив Олександра Матусевича 10 законопроєктів і 2 проєкти Постанов. До найменш активних законотворців, з моменту набуття повноважень, можна віднести Володимира Тимофійчука (8 законопроєктів і 1 проєкт Постанови) та Андрія Іванчука (6 законопроєктів).

Законотворча активність і тематичні  пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини 1

Як свідчить статистика, мажоритарники Івано-Франківщини віддають перевагу колективному законотворенню, індивідуальна законотворчість становить 19%. Найбільше законотворчих ініціатив індивідуального авторства у Оксани Савчук – 12, у Ігоря Фріса – 8, Зіновія Андрійовича – 6 і Андрія Іванчука – 1. Інші парламентарі віддають перевагу лише колективній розробці проєктів законодавчих актів.

Законотворча активність і тематичні  пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини 2

Найбільше уваги у законотворчій діяльності івано-франківські парламентарі надавали галузевому розвитку (33%), економічній політиці (27%) і правовій політиці (16,5%). Пріоритетними, наприклад, для Оксани Савчук стали законотворчі ініціативи, що стосуються економічної політики, галузевого розвитку і державного будівництва. Для Ігоря Фріса пріоритетними були правова політика, галузевий розвиток і економічна політика, для Едуарда Прощука – галузевий розвиток, економічна політика. Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович і Володимир Тимофійчук під час законотворення акцентували увагу на галузевому розвитку і економічній політиці. У зв’язку з невеликою кількістю законотворчих ініціатив у Андрія Іванчука (6 проєктів закону) важко виділи пріоритетні для нього тематики законотворення.

Законотворча активність і тематичні  пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини 3

За висновками Головного науково-експертного управління, до більшості законопроєктів і постанов було подано зауваження або рекомендації про повернення законотворчих ініціатив на доопрацювання. По усій сукупності законотворчих ініціатив прикарпатських мажоритарників подано 39 зауважень, 5 позитивних і 25 негативних висновків, а до 70 ініціатив (50%) ще немає жодних висновків.

Водночас профільні комітети рідше висловлюють зауваження або надають негативні висновки. Ними було надано 26 позитивних і 12 негативних висновків, а також щодо 3 ініціатив подано зауваження. Проте щодо 98 ініціатив (71%) профільні комітети не подали жодних висновків.

Варто також звернути увагу на те, що значна частина законотворчих ініціатив народних депутатів-мажоритарників Івано-Франківщини ще не отримала висновків ГНЕУ і профільних парламентських комітетів.

Законотворча активність і тематичні  пріоритети мажоритарників Івано-Франківщини 4

За період роботи поточного складу Верховної Ради з вересня 2019 по квітень 2020 рр. з-поміж 139 законотворчих ініціатив лише 3 законопроєкти і 3 проєкти Постанови набули чинності. Серед прикарпатських мажоритарників у п’яти з них автором або співавтором є народний депутат в одномандатному виборчому окрузі №84 Ігор Фріс. Ці законопроєкти передбачають, на думку авторів, певні позитивні зміни у правовій політиці. Наприклад, законопроєкт колективного авторства №1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» передбачає додаткові гарантії захисту прав власності, що, можливо, зменшить кількість рейдерських захоплень нерухомого майна та корпоративних прав. Інший законопроєкт колективного авторства №2261 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді», на думку авторів, забезпечить юридичну допомогу та доступ до суду представництва органів державної влади різних рівнів та інших юридичних осіб, незалежно від порядку їх створення та сприятиме розв’язанню їх юридичних проблем та подоланню існуючих прогалин у законодавстві щодо їх самопредставництва у судах. Законопроєкт індивідуального авторства Ігоря Фріса №2155 «Про внесення змін до Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ (щодо відтермінування часу вступу в дію)», на думку автора, дасть змогу органам кримінальної юстиції належним чином підготуватись до здійснення досудового розслідування кримінальних проступків.

Серед проєктів Постанов, які стали чинними і були подані за співавторства прикарпатських депутатів-мажоритарників, найбільше об’єднав проєкт Постанови «Про висловлення недовіри Генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.», до якої приєдналось одразу троє народних депутатів Прикарпаття: Ігор Фріс, Олександр Матусевич та Зіновій Андрійович. Також Ігор Фріс став співавтором проєкту Постанови «Про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин)», а народна депутатка Оксана Савчук – співавторкою проєкту Постанови «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: