fbpx

Застрахувати врожай буде правильною ідеєю

Політика 18:25, 13.08, 2021

Таку послугу як страхування в Україні не можна назвати найпопулярнішою. Багато автовласників не дуже задоволені необхідністю покупки поліса або коли при оформленні іпотеки банк вимагає застрахувати нерухомість. Але це обов’язкові види страхування, сьогодні в країні можна мінімізувати ризики в будь-якій сфері, при цьому абсолютно добровільно. Це актуально для людей, які намагаються убезпечити щось важливе та масштабне для себе. Все більшої популярності набирає страхування зернових в аграрному секторі України.

Аграрії воліють страхувати свої посіви

Сільськогосподарська продукція та особливо зернові культури – це найцінніший актив, що приносить високий дохід аграріям. Але це одна зі сфер, де можна зазнати серйозних збитків внаслідок непередбачених обставин. І оформлення страховки дозволить компенсувати збиток в разі проблем з урожаєм. Співпрацювати зі СК можуть як юридичні особи, так і звичайні фермери. Перед укладенням договору та оплатою поліса необхідно вивчити всі моменти, які можуть впливати на виплату компенсацій або відмову від неї.

Застрахувати врожай буде правильною ідеєю 1

Основні моменти роботи зі СК

Ключове значення має:

  • вид культур;
  • об’єкт страхового ризику;
  • період дії поліса;
  • сума та коефіцієнт.

Кожна компанія пропонує свій перелік зернових культур, на які поширюється дія договору. Туди зазвичай входять найбільш затребувані – пшениця, жито, ячмінь, соняшник, гречка, кукурудза, овес, соя тощо. Найбільш вигідні умови пропонує СК “Аска”, яка працює в сфері більш як 20 років.

Що потрапляє під страхові випадки

Найбільш цікаві для клієнтів страхові випадки, адже тільки при їх настанні виплачується компенсація. До таких відносять:

  • зливи або посухи;
  • град та ураган;
  • блискавки та пожежі;
  • надмірний вплив бур’янів та шкідників;
  • крадіжка та умисне знищення врожаю.

Умови досить прозорі, і тому конфлікти між клієнтами та страховиками виникають вкрай рідко. Якщо урожай загинув у результаті посухи або повені в регіоні, то складно це не визнати страховим випадком і відмовитися виплачувати людям, що належить згідно з договором.

Період дії, сума і тариф

Потрібно скрупульозно ставитися до такого пункту, як термін дії договору. Для більшості ярих культур відлік ведеться з моменту появи сходів і до самого початку робіт зі збору. Тобто, якщо посіви не зійшли, то це вже під страховий випадок не потрапляє. В озимих з моменту початку весняних вегетаційних процесів. Розрахунок суми компенсації проводиться на основі розрахунку витрат фермера на 1 га свого поля. А вся сума зазвичай дорівнює вартості врожаю. Страховий тариф розраховують на показниках врожайності кожної культури за останні 15 років.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: