fbpx

Зеленський досі не отримав подання на присвоєння звання Героя України Михайлові Мулику

Політика 17:01, 01.03, 2021

Президент України Володимир Зеленський відповів на запит народної депутатки від ВО “Свобода” Оксани Савчук щодо посмертного присвоєння звання Герой України вояку дивізії “Галичина” Михайлові Мулику.

“Органи, яким надано право вносити подання про відзначення державними нагородами України, надсилають на ім’я Президента України відповідні нагородні матеріали, – йдеться у відповіді президента. – На сьогодні до Офісу Президента України такі матеріали стосовно Михайла Мулика не надходили”.

Зеленський досі не отримав подання на присвоєння звання Героя України Михайлові Мулику 1

Президент і не відмовився, і не погодився присвоїти звання Героя України Михайлові Мулику. Судячи з відповіді, він не може поки що прийняти рішення через те, що не отримав нагородних документів.

Як писав КУРС, наприкінці січня 264 народні депутати проголосували за запит народної депутатки від Івано-Франківська Оксани Савчук до Президента щодо присвоєння звання Герой України Михайлу Мулику. Запит підтримали депутати від усіх фракцій та груп, за винятком фракції ОПЗЖ. “За” проголосував навіть відомий проросійськими поглядами депутат від “Слуги народу” Максим Бужанський.

Втім, за законодавством, запит народного депутата – це дійсно не підстава для присвоєння звання Героя України. Відповідне подання має підготувати обласна державна адміністрація.

Перед тим як Оксана Савчук подала запит до президента, ще у грудні міська рада Івано-Франківська прийняла звернення до Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо представлення до присвоєння звання Герой України Михайлу Мулику.

Заступник керівника секретаріату Івано-Франківської міської ради Станіслав Козлов повідомив, що в облдержадміністрації погодилися зробити подання і зараз завершується підготовка всіх необхідних документів. Так само секретаріат міської ради готує документи для присвоєння звання  Героя України Євгенові  Коновальцю. Відповідне звернення до адміністрації було прийняте на попередній сесії міської ради.

Поки що Оксана Савчук не прокоментувала відповіді Зеленського на її депутатський запит. Але, як народний депутат та колишній секретар міської ради, Савчук мала б знати, що за запитом нардепа звання України не присвоюються, та мала б з’ясувати, на якому етапі підготовка нагородних  матеріалів, якщо вона справді вболіває за присвоєння Михайлові Мулику звання Героя України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: