fbpx

У Франківську відкрили безкоштовну станцію для зарядки електроавтомобілів

Суспільство 19:38, 27.01, 2023

В Івано-Франківську біля стадіону “Рух” відкрили нову станцію для зарядки електроавтомобілів. Вона працюватиме від сонячних панелей. Завдяки фінансовій підтримці Євросоюзу перші місяці заряджати автівки на цій станції можна безкоштовно.

Згодом водії сплачуватимуть за використання електроенергії. Однак тариф не має бути високим, адже частину використаної електроенергії генеруватимуть сонячні панелі, розповів Суспільному керівник департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міськради Ігор Попадюк.

У Івано-Франківську відкрили нову станцію для зарядки електроавтомобілів
Керівник департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міськради Ігор Попадюк. 

“Сонячні панелі генерують електроенергію, яка йде в плюс для нашого комунального підприємства, що оперує стадіоном “Рух”. У перспективі ми побачимо, наскільки впливає генерація сонячних панелей на зменшення тарифу на заряджання”, — пояснює Ігор Попадюк.

Одним із перших підзарядити авто приїхав франківець Тарас. Попередньо чоловік зареєструвався на онлайн-платформі “Go TO-U” та обрав час. Підзаряджатися він приїхав із власним зарядним кабелем.

“Відкриваю додаток і прошуся на зарядку. До прикладу, на 60 хвилин. Можна зарезервувати час, який необхідний для підзарядки”, — каже Тарас.

У Івано-Франківську відкрили нову станцію для зарядки електроавтомобілів

Чоловік розповідає, своє авто зазвичай заряджає вдома. Але перевагу станцій пояснює тим, що на них електроавтомобілі заряджаються значно швидше. Зекономити подекуди можна до кількох годин.

“У домашніх умовах авто заряджається приблизно сім годин. Тут воно може зарядитися за дві з половиною години. Якщо взяти автомобілі європейського виробника, то зарядитися вони можуть приблизно за годину. Ця зарядна станція видає 22 кВт”, — пояснює Тарас.

У Івано-Франківську відкрили нову станцію для зарядки електроавтомобілів

За словами керівника міського департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Ігоря Попадюка, станцію встановили у межах проєкту “Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату”.

У Івано-Франківську відкрили нову станцію для зарядки електроавтомобілів

Зарядна станція належить до підчерги 2.4. погодинних вимкнень світла. На її графік і варто орієнтуватися водіям.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: