fbpx

10 мільйонів у воду: у Нижньому Вербіжі селяни проти укріплення дамби

Суспільство 11:26, 16.09, 2020

Жителі Нижнього Вербіжа, що на Коломийщині, проти укріплення дамби на ділянці “Коломия – Воскресінці”. Через такі роботи, кажуть, село буде постійно затоплювати, інформує Суспільне.

“Того року ту дамбу з боку Коломиї засипали великим каменем. Сипали, возили, а з цієї сторони насипали самого шутру. Звідти відгорнули, а вода прийшла, шутр забрала, а тепер роблять, щоб ми тут потопилися”, – каже Марія Микитин, яка в Нижньому Вербіжі проживає тимчасово.

Мешканець села Петро Чиборак, будинок якого поблизу річки Прут, розповідає, що неподалік тут протікають ще три річки: Сопівка, Лючка та Пістинька. Коли вони розливаються, то частково затоплюють прилеглі будинки. Не був винятком і цей рік.

“У 2008-му в нас вода була по вікна, тепер у хаті було трішки менше, бо повінь слабша. Тобто, якщо не вдарити з цієї сторони, то нас кожен рік практично топитьХоч ми й були б проти, то це нічого не дасть, бо вони все роблять законно, лише не враховані наші проблеми. От є 45 хат, і їх далі як топило, так і топить. Ми хочемо, аби нас також включили у цю програму”, – каже Петро Чиборак.

Зараз на річці Прут тривають роботи – працюють два екскаватори. Проте що саме тут роблять, працівники на камеру не розповідають.

За словами депутата Нижньовербізької ОТГ Зеновія Паландюка, щоб дізнатися, які роботи проводять з боку села, звернулися до обласних чиновників та Дністровського БУВРу. Їм повідомили, що тут будують дамбу на ділянці Коломия – Воскресінці. Однак, як розповідає Зеновій Паландюк, роботи ніхто не погоджував з місцевою владою.

“Вони мотивують тим, що це є територія Воскресінців, але вони за пів кілометра нижче від робіт, де проводиться. Роботи проводять фактично на річці Лючка, а не на Пруті, як вказано у проєктній документації, – каже Паландюк. – Вони, напевне, помилилися місцем проведення робіт. Вже дороги назад нема, бо вкладено дуже великі кошти. Хоча зробити там 50 метрів дамби і вкласти 10 мільйонів – це є фантастично”.

Депутат розповідає, що, за свідченням місцевих краєзнавців, за 50 метрів від місця, де зараз працюють екскаватори, був скотомогильник площею приблизно три гектари. Там ховали хвору худобу, і будь-які роботи в радіусі 500 метрів заборонені.

Голова Нижньовербізької ОТГ Ярослав М’якущак каже, що про роботи ніхто місцеву владу не повідомляв. Через це в села забирають частину території та збільшується ймовірність того, що його буде затоплювати частіше.

“Ці ріки не будуть поміщатися в те русло, яке потрібно. Будуть повертатися зворотно в село Нижній Вербіж при великій кількості води. Був ряд звернень в ОДА, БУВР та в управління екології, щоб посприяли виділенню коштів для села Нижній Вербіж, оскільки ми маємо чотири річки і вічно потерпаємо від повеней”, – каже Ярослав М’якущак.

Начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк розповідає, що на дамбу на ділянці “Коломия – Воскресінці” виділено 10,5 мільйона гривень. Всі роботи проводять за проєктом, який пройшов державну експертизу. Роман Михайлюк каже, що особисто перевірив цю ділянку.

І додає, щоб уникнути подальших підтоплень, місцевій владі потрібно звернутися в Дністровське БУВР, аби ті обстежили цю ділянку та зробили відповідний проєкт.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: