fbpx

18-літній юнак з Космача звернувся до футболіста Ліонеля Мессі, щоби вирости

Суспільство 13:33, 03.01, 2022

Павло Вінтоняк з Космача, що на Івано-Франківщині, звернувся до футболіста Ліонеля Мессі по допомогу. Кожного місяця хлопець потребує 24 тис. грн для закупівлі гормону росту. У 18 років Павло заввишки 1 м 48 см. У нього такий самий діагноз, який поставили медики Мессі у 10-річному віці — “дефіцит гормону росту”.

Павлу Вінтоняку — 18 років, він — на два роки старший від брата Богдана, але на вигляд — молодший, розповідає Суспільне.

Хлопцеві залишилося 2-3 роки, під час яких він може колоти необхідний препарат, бо далі зони росту “закриються”. Проте у сім’ї уже немає грошей, щоб продовжувати лікування.

У надії на допомогу він звернувся до волонтерки Юлії Таринської з громадської організації “Гуцульські волонтери”. Там ініціювали збір грошей та придумали зняти звернення до Ліонеля Мессі.

“Люди збирали гроші з волонтерами, їх вистачило на три місяці. І все – більше вже немає грошей. Ми хотіли звернутися до футболіста Мессі, бо знаємо, що він допомагає таким дітям, як я”, — каже Павло Вінтоняк.

Ліонелю Мессі вдалося подолати недугу. Тепер його ріст — 1 м 69 см. Павло каже, що сподівається на різдвяне диво, і його проблему почують небайдужі.

Медики поставили діагноз Павлові два роки тому під час проходження медкомісії за направленням військкомату, каже мама Павла — Ольга.

18-літній юнак з Космача звернувся до футболіста Ліонеля Мессі, щоби вирости 1
З молодшим братом Богданом

“Здавали ми аналізи в лікарні, всі казали: “Може з часом він “піде вгору”. Так дійшло до військкомату. Нас відправили у Франківськ. Там медики виявили, що треба гормон росту. На той момент держава не надавала його, треба було купувати за свої гроші”, — розповідає Ольга Вінтоняк.

Влітку зріст Павла був 1 м 40 см, проте після препаратів для стимулювання гормону росту хлопець почав підростати.

24 тис. грн у місяць на лікування для родини — велика сума, каже мама Оля. Жінка 16 років працювала санітаркою у Космачі, проте потрапила під скорочення.

Влітку хлопець сам хотів заробити. Він вчиться на муляра-штукатура у Коломийському індустріально-педагогічному фаховому коледжі. Але підприємці відмовляються брати на роботу Павла, каже майстер виробничого навчання закладу Віктор Слободян.

“Коли він йде на практику, думають: “Що ця дитина в нас хоче?”. Бо в основному приходять дорослі, тобто високі, фізично сильні хлопці. Їм треба пісок, цеглу носити, подавати. А йому кажуть: “Дякуємо, ми не беремо”. От в цьому є трохи проблема. Хоча він може працювати нарівні, інколи — краще від інших”, — говорить Віктор Слободян.

У коледжі намагаються допомогти студенту. Також збирали гроші, каже голова студентської профспілки Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу Романа Чемерис.

“Павлом опікувалися волонтери, цю справу почали рухати. І ми їх, власне, і підтримали. Хочемо звернутися до депутатів місцевих рад, і надіємося, що вони нам допоможуть” — розповіла Романа Чемерис.

Хлопець мріє у майбутньому робити євроремонти, мати власну справу, а ще — створити сім’ю.

18-літній юнак з Космача звернувся до футболіста Ліонеля Мессі, щоби вирости 2
Павло Вінтоняк з мамою Ольгою

Фото – Суспільне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: