fbpx

18 мільйонів на ідеї франківців: міськрада затвердила "Бюджет участі"

Суспільство 19:18, 30.01, 2021
НА ФОТО: Фото Руслана Веселого

Міська рада затвердила нову програму та положення міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міській територіальній громаді».

Програма у 2021 році відбуватиметься за оновленими правилами та більшою сумою, повідомляє пресслужба міського голови.

Як розповіла координаторка програми Христина Гнатів, першою зміною стане те, що до міста приєдналися 18 сіл, які утворили міську територіальну громаду. І всі вони зможуть брати участь у програмі. Крім того, додалася ще й нова категорія «Об’єкти культурної спадщини». Вона не ділитиметься на великі та малі та не матиме обмежень щодо вартості проєктів. На цю категорію виділено 1,5 млн.

18 мільйонів на ідеї франківців: міськрада затвердила "Бюджет участі" 1

На «Ремонт малих вулиць» (до 1200 м²) виділили 10 млн грн (до 1,5 млн на один проєкт), а на «Освітні» та «Інші» – 6,5 млн. Голосувати можна буде за один проєкт у кожній категорії: великий, малий, ремонт малих вулиць та об’єкти культурної спадщини.

Також у 2020 році проєкти бюджету участі вперше пішли на тендери. Відповідно з’явилася ще одна зміна на цей цикл – у разі економії коштів за підсумками проведених тендерів залучати до реалізації наступні проєкти з найбільшою кількістю голосів.

18 мільйонів на ідеї франківців: міськрада затвердила "Бюджет участі" 2

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що не всі проекти 2020 року були профінансовані. Адже фінансування програми призупиняли через пандемію.

«Але ми оголошуємо новий цикл бюджету участі. Поки триватиме прийом проєктів та голосування, будемо закривати минулорічні проєкти. Цього року ми прив’язали суму на програму до податку на нерухомість від фізичних осіб. Я вважаю, що це хороша можливість для мешканців втілити свої ідеї», – підсумував Руслан Марцінків.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: