fbpx

20% переселенців хотіли б залишитися жити у Франківську, 40% – можливо, – соцопитування

Суспільство 12:09, 20.04, 2022
НА ФОТО: Фото Руслана Веселого

61% переселенців переїхали до Івано-Франківська через наявність тут родичів чи близьких друзів, 14% через інформацію про вільні місця для проживання.

Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи «Рейтинг», проведеному 16 квітня. Участь в опитуванні взяли 600 мешканців Івано-Франківська та 400 переселенців.

75% опитаних мешканців Івано-Франківська повідомили, що з початку війни особисто надавали допомогу внутрішньо переселеним особам.

30% – прийняли у себе переселенців і 25% відповіли, що готові прийняти. 44% мешканців міста не готові приймати у себе переселенців. Будівництво постійних помешкань для переселенців на території громади підтримує 74% опитаних.

57% опитаних переселенців зазначили, що мешканці міста ставляться до них позитивно, 30% – скоріше позитивно. Водночас 26% франківців відповіли, що ставляться до переселенців позитивно і 42% – скоріше позитивно, нейтральне ставлення у 27% мешканців.

82% переселенців зазначили, що розмовляють з місцевими українською мовою, 16% українською і російською, 2% – російською. Вдома 32% опитаних розмовляють російською. Половина переселенців хотіли б завести друзів серед місцевих.

20% опитаних переселенців хотіли б залишитися жити, знайти роботу у Франківську, 40% – можливо.

Більше половини франківців позитивно ставляться до того, що частина переселенців залишиться проживати у місті, 43% – нейтрально.

Читайте також: 80% франківців повністю підтримують дії Зеленського, Марцінківа – 67%.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: