fbpx

25 відсотків шкільних меню не відповідає нормам, – Держпродспоживслужба

Здоров'я 10:35, 09.02, 2020

Спеціалісти Держпродспоживслужби проаналізували складені у закладах загальної середньої освіти примірні двотижневі та щоденні меню.

Держпродспоживслужба підсумувала нагляд за харчуванням школярів минулого року. Спеціалісти розглянули майже 13,5 тис. примірників двотижневого меню, які надаються організаторами харчування до територіальних органів Держпродспоживслужби для їх узгодження щодо виконання норм натурального харчування дітей.

Близько 20% примірних меню не були погоджені та направлені на доопрацювання.

Окрім того, спеціалісти Держпродспоживслужби аналізували щоденні меню-розклади для харчування дітей у навчальних закладах. Усього було опрацьовано майже 8 тис. таких меню, із них у 25% виявлено порушення щодо виконання норм натурального харчування.

Про це т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко заявила днями під час міжвідомчої наради з питань організації харчування в школах.

Як зауважила Ольга Шевченко, недотримання перспективних меню в закладах освіти спричинене, зокрема, обмеженим асортиментом харчових продуктів у закладах освіти.

КУРС писав, що на Франківщині вартість харчування для школярів коливається від 7 до 38 гривень.

Також, за даними державного санітарно-епідеміологічного нагляду, торік у закладах загальної середньої освіти норми харчування в середньому виконувались лише на 64-83%.

У раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби, м’яса (виконання норм харчування з основних продуктів тваринного походження забезпечено лише на 40-60%).

Калорійність добового раціону переважно забезпечується за рахунок продуктів з високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, рослинна олія), внаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей біохімічних складових раціону (білки, жири, вуглеводи), що свідчить про нераціональне та незбалансоване харчування дітей.

Протягом 2019 року постійно проводився лабораторний контроль якості харчування дітей у закладах загальної середньої освіти, зокрема досліджено:

1778 проб готових страв на калорійність (відхилення у 11% проб);

6105 проб харчових продуктів за мікробіологічними показниками (відхилення у понад 6% проб);

593 проби харчових продуктів на якість термічної обробки (відхилення у 2,7% випадків);

7687 проб питної води за мікробіологічними показниками (відхилення у 15% проб).

За результатами аналітики, Держпродспоживслужба надала рекомендації щодо складання тендерної документації для закупівлі харчових продуктів та надання послуг з харчування дітей.

Крім того, за результатами паспортизації харчоблоків дитячих установ визначили першочергові заходи щодо покращення організації харчування дітей в організованих колективах та впровадження сучасних страв протягом 2020 року.

Нагадаємо, прикарпатські школи отримають 15,5 мільйонів на їдальні – йдеться про оновлення харчоблоків.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: