fbpx

Родина на Косівщині заснувала бренд крафтового сиру

Суспільство 18:20, 12.02, 2023
НА ФОТО: сирна тарілка Закревських

Христина та Ростислав Закревські із села Шепіт, що на Косівщині Івано-Франківської області, виготовляють крафтовий сир. Родина започаткувала власний бренд і сьогодні робить понад 25 видів сиру. Дають можливість заробити й односельцям – купують у них молоко.

Історія сироварні Закревських почалася у 2020 році, в розпал пандемії COVID-19, свою роботу подружжя продовжує і в час війни.

Родина на Косівщині заснувала бренд крафтового сиру 1
Родина Закревських

“Ми раніше почали займатися сиром. Але купували його в тих, хто варив. Їздили на фестивалі, ярмарки й продавали. Мені завжди було цікаво: невже ми гірші й не зможемо зварити сир? Зараз сир займає весь час. Взагалі кожна справа, кожен бізнес потребує багато зусиль і багато вкладень – як фінансових, так і емоційних. Головне — хотіти щось робити. Всім кажемо, що навіть у Шепоті, хоч дуже високо і віддалено, але можна вести бізнес”, — розповідає подружжя.

Обладнання для сироваріння чоловік із дружиною закупили за власні гроші. Дещо з устаткування вдалося придбати за гранти. Усі сири Христина та Ростислав готують власноруч. Спершу вони пастеризують молоко, далі додають до нього закваску та фермент. Коли суміш потрібної консистенції, її перемішують та подрібнюють. Не на заваді сироварам і відсутність світла.

Родина на Косівщині заснувала бренд крафтового сиру 2
Спеціальний сирний ніж – ліра

“Беремо такий спеціальний ніж — ліру — і починаємо різати на маленькі шматочки. В цій ситуації вимішуємо власноруч, тому що немає світла. Зазвичай, коли є електроенергія, це робить мішалка. Коли ми вимішуємо, то ще ножем дорізаємо шматки, якщо вони залишилися”, — розповідає Ростислав Закревський.

Після цього Христина та її чоловік уже формують сири. Далі їх залишають у розсолі, щоб додати смаку виробу. Дозрівають сири в окремому приміщенні. Господиня показує у холодильнику кілька видів продукції, пише Суспільне.

“Відколи почалася повномасштабна війна, ми почали вести свою робочу сторінку і запускати рекламу. І звідти в нас з’явилися всі клієнти. Ми продавали сир на місцевому ринку навіть, вивозили. Але якраз цей приріст пішов через те, що зі сходу країни приїхали переселенці в Яремче. Вони купували наш сир, а зараз є нашими клієнтами й вже замовляють”, — розповідає крафтярка бренду BudzBaran..

Родина на Косівщині заснувала бренд крафтового сиру 3
Сири, що дозрівають в камері.

Молоко для виробництва Закревські закуповують в односельців. Через те, що село розташоване у горах, більшості місцевих було нікуди його дівати. Зараз люди мають можливість заробити. Подружжя купує молоко у 60 господарствах та має намір подвоїти обсяги.

Кілька місяців тому Христина Закревська посіла перше місце в грантовому конкурсі TalentA й отримала $ 10 000 для розвитку крафтового виробництва. Завдяки цьому потужність сироварні зросте вдвічі, що дозволить залучити до співпраці додаткових людей.

Родина на Косівщині заснувала бренд крафтового сиру 4
Асортимент сироварів.

Фото – з фейсбук-сторінки бренду.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: