fbpx

300 000 за зруйнований будинок: до понеділка уточнять збитки, щоб розпочати виплати потерпілим від повені на Франківщині

Суспільство 12:55, 03.07, 2020

До понеділка, 6 липня, будуть уточнювати дані стосовно потерпілих від червневої повені на Прикарпатті та формувати остаточні списки, за якими люди отримають державну допомогу.

Про це наголосив на сьогоднішній селекторній нараді з соцслужбами та органами місцевого самоврядування голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Голова ОДА доручив усім службам, які задіяні в цьому процесі, в ці дні організувати цілодобову роботу з уточнення даних про збитки і потерпілих. Оскільки після 15.00 понеділка, 6 липня, акти прийматися не будуть. Тобто, остання можливість скорегувати списки на місцях – до ранку понеділка.

“Робота, щоб організувати людям виплати, має бути цілодобова”, – додав голова ОДА.

За словами Федоріва, відповідно до розпорядження уряду передбачена випалата потерпілим по трьох категоріях. Власникам повністю зруйнованих будинків, а це перша категорія, передбачили державну допомогу в розмірі 300 тис. грн. Інші категорії – 50 тис. грн. і 20 тис. грн.

Також передбачили виплати сім’ям загиблих під час повені – по 200 тис. грн на кожного загиблого.

Федорів наголосив держслужбам, щоби ті якісно і відповідально оцінювали збитки – так, щоби потім при перевірках не виявилися зловживання.

Заступниця голови ОДА Марія Савка уточнила, що Департамент соцзахисту ОДА вже зібрав інформацію про пошкоджені будинки, щоправда, вона не розподілена за категоріями, які передбачив уряд.

За вихідні – суботу та неділю, 4-5 липня – відповідальні на місцях повинні уточнити інформацію з тим, щоб розподілити потерпілих на категорії для виплат.

“Допомога безпрецедентна, – сказала Савка. – Але треба розібратися: може, там не треба 20 тисяч, може, там вода тільки до порогу дійшла”.

“Не хочемо чути, щоб було збільшення. Бо якщо гроші підуть населенню, то залишиться менше на мости, дороги, берегоукріплення. Треба розібратися по кожному випадку в межах того, що ви подали”, – звернулася заступниця голови ОДА до учасників наради.

На виплати населенню, що постраждало від повені, по області передбачили 250 млн грн.

Загалом на Франківщину за наслідками повені передбачили 480 млн грн держдопомоги.

Важливо, що в розпорядженні уряду йдеться про повінь у червні – як відомо, на Прикарпатті було кілька хвиль підтоплень, що завдали збитків приватним господарствам. Тому на виплати можуть претендувати не тільки ті, кого зачепив паводок 21-23 червня, зазначив голова ОДА.

Віталій Федорів нагадав, що виплати для першої і другої категорії потерпілих, де йдеться про капітальні видатки, мають бути підтверджені документально – фото і відео. “Бо перевірки вслід за виплатами будуть дуже швидко”, – додав він.

У понеділок вже мають визначити кінцевий обсяг коштів для виплати потерпілим і їх розпорядників, щоби транші на відновлення житлових будинків якнайшвидше надійшли в райони області.

Порядок виплат на місцях визначать впродовж наступних двох днів і на понеділок затвердять розпорядженням голови ОДА.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: