fbpx

38,2% українців готові до міграції всередині країни заради сезонної роботи, — дослідження Jooble

Суспільство 15:52, 13.07, 2021

З приходом літа на ринку праці з’являються можливості для сезонного працевлаштування. Але карантинні обмеження диктують свої умови. Про готовність переїздити заради сезонної роботи в межах України — в результатах опитування пошукачів, проведеного сайтом із пошуку роботи Jooble.

Готовність або неготовність до переїзду всередині країни заради сезонної роботи та її причини

Згідно з опитуванням Jooble, більша частина респондентів, а саме 61,8% українців, не готові їхати в інші міста чи регіони України заради сезонної роботи. В той час як 38,2% готові до тимчасової трудової міграції всередині країни. 

38,2% українців готові до переїзду заради сезонної роботи - Jooble

Серед основних причин, що спонукають до сезонної роботи, пошукачі зазначили наступні: можливість додаткового заробітку (59%), відсутність постійної роботи (37,3%), роботодавець надає житло на час роботи (36,9%), любов до подорожей (27,6%), офіційне працевлаштування (21,7%). 

які причини спонукають до сезонної роботи - дослідження Jooble

Серед причин, чому опитаних не цікавлять сезонні роботи, майже половина респондентів — 48,7% — відповіли, що не готові переїздити. Другою найбільш розповсюдженою причиною стала неготовність до переїзду через сімейні обставини, про що зауважили 25,1% опитаних. Крім того, поширеною була причина невпевненості в чесності роботодавця, про яку заявили 24,8% анкетованих. 15,7% відповіли, що мають постійну роботу. 13,1% опитаних не зацікавлені у сезонній роботі через те, що задоволені поточним доходом. 8,5% не готові до сезонного працевлаштування через те, що роботодавець не забезпечує житлом. 

чому українців не цікавлять сезонні роботи - дослідження Jooble

Галузі сезонного працевлаштування та очікуваний рівень заробітної плати

Опитані Jooble пошукачі зазначили, що 27,2% опитаних не важлива галузь працевлаштування, інші відповіли, що їх цікавить сезонне працевлаштування у галузях: готельно-ресторанної сфери (20,3%), виробництва (15,2%), аграрних робіт (6,9%), розважального сектора (6,5%), будівництва (6%), перевезення людей та вантажів (2,3%). 

Галузі сезонного працевлаштування - дослідження Jooble

Очікуваним рівнем заробітної плати для понад чверті опитаних — 27,2% респондентів — є 10 000 – 15 000 грн помісячно. 25,3% опитаних очікують зарплату 30 000+ грн в місяць. 24,9% готові працювати за заробітну плату 20 000 – 30 000 грн щомісяця. 22,6% очікують зарплату на рівні 15 000 – 20 000 грн в місяць. 

зарплати на сезонній роботі - дослідження Jooble

Вплив коронавірусу на сезонну роботу

74,7% опитаних зазначили, що загроза коронавірусу не змусить їх відмовитись від сезонної роботи. Але для 25,3% пошукачів роботи коронавірус може стати причиною відмови від сезонної міграції всередині країни. 

вплив коронавірусу на сезонну роботу - дослідження Jooble

Дослідження проведене аналітиками Jooble на основі опитування 568 українських пошукачів роботи у період з 6 квітня по 6 травня 2021 року. 

За посиланням можна переглянути актуальні вакансії в Івано-Франківську.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: