fbpx

40 майстрів з’їхалися до Івано-Франківська на резиденцію до відкриття «Парасольки» на Промприладі

Суспільство 17:13, 23.05, 2021

Днями для всіх мешканців Івано-Франківська та області відкрилася майстерня «Парасолька» на Промприладі. Подія проходила у форматі Дня відкритих дверей. 

Перед відкриттям “Парасольки” організатори майстерні зібрали близько 40 майстрів-мейкерів та креативних людей з різних куточків України на резиденцію, що тривала три дні. 

Нагадаємо, що Відкритий цех «Парасолька» – це відкрита майстерня нового формату, що передбачає взаємодію майстрів різних напрямів та спільне користування обладнанням і простором. 

Це своєрідний коворкінг для майстрів, дизайнерів та мейкерів на 2 поверхи площею близько 1000 кв. м. Тут розмістилися 6 майстерень для роботи з деревом, металом, керамікою, текстилем і пластиком та подієвий майданчик. Усі майстерні оснащені сучасним обладнанням та новими інструментами, зокрема цифровим обладнанням – фрезером з ЧПК, лазером і 3D-принтером. 

як працює цех Парасолька на Промприладі

«Коли робиш такі платформи, як “Парасолька”, треба їх обов’язково  тестувати. І резиденція – це наш формат тестування майстерні перед тим, як сюди зайдуть зовсім нові мейкери», – ділиться Роман Видро, партнер проєкту, співзасновник бюро «Справа Техніки» та ГО «Гараж Хаб» з міста Харків.

На резиденції кожний учасник мав нагоду долучитися до спільного або створити власний проєкт, що у майбутньому зможе використовуватися у просторі «Парасольки». До прикладу, це сепаратор для керамічної майстерні чи стелаж для охолодження термопресу, облаштування відпочинкової зони на балконі, пошиття гамаків, виготовлення світильників, меблів, а також предметів дизайну. Головне завдання – проєкт має інтегруватися в середовище. 

Відкрився це Парасолька на Промприладі

Так, художниця зі Львова Оксана Миханько, що працювала з колегами над елементами освітлення для «Парасольки», розповідає, що більшість об’єктів створені з того, що вони знайшли на заводі, в цехах «Промприладу»:

«Спершу ми збирали промислове сміття та відходи по всьому заводу, там, де можна було це зробити, а пізніше перетворювали це у потрібні нам речі. Для “Парасольки” я окремо зробила власну лампу – зварену з металу. Вона рухома: її можна штовхнути ногою – і лампа рухатиметься. Насправді це вийшло все випадково, тому що ми планували всі лампи проєкту робити висячими, але в процесі все трішки змінилося. І це круто». 

цех Парасолька зібрав майстрів з України

Учасник та архітектор Максим Кость із Києва долучився до створення рецепції зі скляних блоків: «Ми її складали з підручних матеріалів: у нас була фанера, був доступ до  комп’ютерно керованого фрезерного станка і величезна купа склоблоків, які залишилися після демонтажу зовнішніх стін заводу. І на основі цих матеріалів придумали таку структурку», –  зазначає Максим. Цю рецепцію гості могли побачити уже під час Дня відкритих дверей.

Нині для того, щоб попрацювати в «Парасольці», ви можете купити абонемент – на 1 годину, на день або на місяць. Також тут є постійні «мешканці» –  майстри, що першими почали освоювати простір ще на ранніх етапах його розвитку. Саме вони будуть менторами для тих, хто хоче користуватися обладнанням та інструментами, але не має навиків. Така послуга буде доступна уже незабаром. 

день відкритих дверей цеху Парасолька на Промприладі

«Так сталося, що ми у Франківську довгий час сиділи у власних бульбашках і не знали, хто та що в Україні робить. Тепер же знаємо – в одних людей з резиденції можна замовити якусь детальку, до других –  приїхати і навчитися чомусь новому,  ще у когось можна набути певного  досвіду. І це круто, тому що дуже часто хаби, майстерні чи лабораторії страждають від того, що не комунікують зі світом, у них немає притоку нових сил, а відтак люди просто деморалізуються, втрачають зв’язок з реальністю і їхні майстерні, як правило, занепадають», –  ділиться своїми враженнями мейкер з Івано-Франківська Ростислав Голда. Він з колегами уже з червня поповнює команду постійних резидентів майстерні.

За словами організаторів, Відкритий цех «Парасолька» – це перш за все середовище для спілкування та розвитку. Вони планують проводити схожі резиденції у майбутньому. Окрім цього, на відвідувачів чекають уже звичні воркшопи, «ремонтні кафе» та майстер-класи. 

цех Парасолька на Промприладі - день відкритих дверей

“Загалом ми ставимо за мету, щоб кожен у майстерні відчував приналежність до «Парасольки», розумів свій внесок та свою важливість у розбудові мейкерської спільноти міста. За той час поки майстерня розвивалася, тут сформувалася унікальна атмосфера взаємодії, підтримки та обміну знаннями, зараз ми маємо на меті її зберегти. У майбутньому дуже хочеться бачити в “Парасольці” різних майстрів, з різних середовищ, які доповнюють майстерню своєю експертністю і готові створювати нові продукти та ділитися досвідом з оточенням”, – зазначає Наталія Ржим, менеджерка з розбудови ком’юніті «Парасольки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ремонтне кафе» в Івано-Франківську: як працює Відкритий цех «Парасолька»

Проєкт реалізується командами ГО «Metalab» (Івано-Франківськ) у партнерстві з ГО «Garage Hub» (Харків) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: