fbpx

40 операцій у 3D-форматі: онкогінекологи у Франківську практикують відеоендоскопічне лікування раку

Суспільство 14:20, 11.08, 2022

У Франківську онкогінекологи опанували сучасну методику лікування раку у жінок.

В одній із клінік Івано-Франківська встановили сучасне обладнання, яке дозволяє точніше видаляти ракові клітини. Лікарі провели 40 операцій у 3D-форматі, розповів Суспільному онкогінеколог Павло Долик.

За його словами, оперативні втручання за допомогою відеоендоскопічного обладнання дозволяють зберігати органи, які раніше видалялися. У заражені лімфовузли вводять спеціальну флуоресцентну речовину, що зафарбовує лише ракові клітини, які й видаляють медики. А спеціальна камера збільшує зображення частинок розміром від 1 мм.

“Це означає, що вдається зберегти органи, які будуть потім працювати. Якщо вони не уражені, то ми видаляємо сигнальні (ті, що найперші реагують на онкоураження), якщо вони від’ємні. А решту залишаємо. Це дозволяє жінці отримати якісніше життя. Тобто вона має менше побічних ускладнень після операції, які, в принципі, характерні для такого захворювання”, — пояснює Павло Долик.

Таке обладнання змінює й роботу анестезіологів. За словами Любові Грицишин, яка знеболює пацієнтів 16 років, нові прилади дозволяють застосовувати мультимодальну анестезію.

Вона каже: “Це — анестезія, яка складається з кількох різних компонентів чи методик, що в сумі дають прискорене відновлення після операції. Зокрема, це використання інгаляційних анестетиків або гіпнотиків короткої дії. І є методики різних регіональних блоків: епідуральна анестезія, спинальна анестезія, різні блоки, які забезпечують потім добре післяопераційне знеболення”.

Середній вік жінок, які звертаються по допомогу до онкохірургів, приблизно 50 років. За словами Павла Долика, найчастіше діагностують рак тіла або шийки матки та яєчників.

Лікар нагадує, що жінки мають раз на рік обстежуватися у гінеколога. Також варто звернутися до лікаря при відчутті дискомфорту чи болю.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: