На сьогоднішній оперативній нараді у міського голови розбирали вчорашні підтоплення у Франківську, які сталися через сильну зливу. За вчорашній день у місті випала двомісячна норма опадів.
Гендиректор КП “Водоекотехпром” Роман Кімачук повідомив про п’ять проблемних місць з дощовою каналізацією у Франківську.
Найбільше підтоплення, яке відбувається роками, – по вулиці Надрічній. Роман Кімачук розповів, що вже прокладений новий дощовий колектор завдовжки 850 м, 1400 мм діаметром. Але на цей час він не під’єднаний до діючого. Хоч для цього прокопали траншею завглибшки 8 м під новою вулицею Надрічною, пояснив Кімачук. В траншеї більш як місяць стоїть вода, і це не дає закінчити роботи.
“Потрібно два-три тижні сухої погоди, щоб закінчити, і тоді на Надвірчній ніколи вже не буде підтоплень”, – зазначив Кімачук.
Відкачували воду з Надрічної з допомогою пожежників до четвертої години сьогоднішнього ранку. На цей час проїзд забезпечений.
Проблемне перехрестя вулиць Івасюка – Миколайчука. Тут працівники водоекотехпрому чистили дощові решітки, щоб швидше стікала вода. Кімачук каже, що тутешня дощова каналізація не справилася з об’ємом опадів. На цей час перехрестя сухе.

Мікрорайон Опришівці. Тутешня дощова каналізація радянських часів прокладена в такий спосіб, що від мосту дощівка прямує до вулиці Отця Блавацького. Так само з аеропорту всі дощові стоки відводяться на Блавацького, де скидаються в рів, що веде в ріку. Вчорашнє підтоплення сталося через те, пояснив Кімачук, що стічна мережа аеропорту працює частково і стався перелив води – вода рікою по дорозі з аеропорту йшла на Блавацького.
Мер нагадав, що на цій вулиці БК “Ярковиця” має прокласти новий дощовий колектор, оскільки будує мікрорайон. Тож із часом підтоплень не мало би бути. Рів на Блавацького вирішили почистити трактором.
Вулиця Польова. За словами Кімачука, є діючий дощовий колектор, але невеликого об’єму. Тож підтоплення сталося через його малу пропускну здатність.
Вулиця Тролейбусна. Тут є міський колектор і рів за тролейбусним депо, який мав би приймати дощівку. За словами Кімачука, рів забудований і не виконує свою функцію. Він на балансі села Угоринів, і місту треба домовлятися з сільською радою.

Руслан Марцінків додав, що тут проблема постійна, бо з року в рік підтоплює тролейбусне депо.
“В усіх приміських селах проблема з дощовими стоками, бо канави і рови “окультурені” і забудовані. Але стихія показала нам проблемні місця і мусимо думати, що робити”, – констатував Кімачук.
Узагальнюючи, спеціаліст пояснив, що загальноміська проблема з дощовими стоками виникає в сильні зливи тому, що експлуатується змішана каналізація.

Так званий фекальний каналізаційний колектор виводиться на очисні споруди об’ємом 100 тис. кубометрів. Кімачук стверджує, що каналізаційна система справляється. А проблема виникає тоді, коли до цих стоків приєднується дощівка. На його думку, місто має роз’єднати потоки – і в такий спосіб вирішити проблему.
Мер взяв інформацію до уваги.
Роман Кімачук повідомив для франківців, що постійно чистить дощові колектори в місті бригада “Водоекотехпрому” з 8 чоловік. У випадку надзвичайних ситуацій до неї доєднуються ще дві бригади, які зазвичай працюють в мікрорайонах.
А у такі дні, як вчорашній, за лопати й інший реманент беруться всі працівники каналізаційного господарства.

Директор департаменту житлової і комунальної політики Михайло Смушак додав, що ще одним проблемним місцем у вчорашню зливу стало міське кладовще на Чукалівці. “Треба робити водовідведення”, – наголосив він.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!