fbpx

Абітурієнти зможуть самостійно обирати третій предмет ЗНО у 2021 році

Суспільство 15:57, 15.12, 2020

У 2021 році абітурієнти зможуть самостійно вибрати третій предмет зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів.

Про це повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров на нараді-семінарі Міністерства освіти та науки 15 грудня, яка транслювалася у Facebook.

“Лібералізація вибору третього предмета ЗНО, яка запропонована в умовах прийому, за винятком регульованих спеціальностей”, — сказав Шаров.

За його словами, Міносвіти отримало як позитивні відгуки щодо цього нововведення, так і негативні, тож має намір “вивчати цю ситуацію”.

Згідно з умовами вступу до вишів, абітурієнт у 2021 році зможе самостійно обрати 3 предмет ЗНО — математику, іноземну мову, біологію, географію, фізику або хімію для вступу на, наприклад, журналістику, а для вступу на, наприклад, “Стоматологію” можна обрати третім предметом біологію, хімію або фізику. Шаров уточнив, що для вступу на цю спеціальність, а також на “Медицину” та “Педіатрію” потрібно буде набрати не менше 150 балів з другого і третього конкурсних предметів, аби лише взяти участь у конкурсному відборі.

Гендиректор додав, що два формати ЗНО з української мови не передбачають виключення української літератури, оскільки ЗНО з української буде включати елементи української літератури, а ЗНО з української мови та літератури — елементи літературознавства.

Шаров нагадав, що під час вступної кампанії будуть діяти електронні кабінети абітурієнтів. Шаров зазначив, що там будуть потрібні електронні підписи.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: