fbpx

Агроволокно: основні властивості та види

Економіка 17:22, 29.07, 2022

Агроволокном прийнято називати широко затребувані в сільськогосподарській області покривні мульчувальні матеріали нетканого типу, призначені для забезпечення захисту рослин від згубного впливу шкідників, бур’янів та клімату. Крім того, залежно від типу спанбонд може використовуватись з метою забезпечення оптимального рівня вологості ґрунту.

Купити агроволокно нескладно. Воно представлено на ринку продукцією різного виду, яка відрізняється за кольором і щільністю, цільовим призначенням, перфорацією та іншими характеристиками. Однак, незалежно від типу, можна виділити кілька основних якостей цих нетканих сільськогосподарських матеріалів. Це здатність:

  • пропускати сонячні промені, але відсікати шкідливий для с/г культур ультрафіолет;
  • мінімізувати випаровування вологи з верхніх шарів ґрунту;
  • забезпечувати необхідну температуру біля поверхні ґрунту.

Також застосування агроволокна дає можливість уберегти рослини від сильних атмосферних опадів та шкідників. При цьому цей матеріал «дихає», що виключає можливість утворення ефекту теплиці під ним.

Який спанбонд вибрати

Відповідь на це питання залежить від наявних потреб, оскільки не всі типи агроволокна здатні однаково ефективно справлятися з тими самими завданнями. Наприклад, перфоровані матеріали, що мають касети для розсади, поставляються на ринок не тільки в чорному кольорі, а й двошаровому варіанті (чорно-біле волокно).

Загалом найбільший попит має агроволокно наступних видів:

  • Біле. Може мати різну щільність, що впливає його здатність забезпечувати захист рослин від заморозків. Як правило, застосовується відразу після висадки культур у ґрунт. Добре зберігає тепло та вологу у верхніх шарах ґрунту. Щільні матеріали підходять для укриття чагарників у зимовий період.
  • Чорне. Цей спанбонд найбільш ефективно справляється зі збереженням вологи в ґрунті, тому найчастіше застосовується перед посадкою культур у відкритий ґрунт.
  • Двошарове. Основним призначенням чорно-білого агроволокна є мульчування ґрунту. Відмінно пропускає світло та повітря, сприяє максимально швидкому розпушенню землі. Також здатне захищати рослини від паразитів.

При цьому важливо, щоб спанбонд, що використовується на ділянці, мав високий ступінь ультрафіолетової стабілізації, що безпосередньо впливає на його довговічність. Ці матеріали призначені для використання просто неба на постійній основі, тому повинні бути захищені від сонячних променів.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: