fbpx

Айтівці допомогли відкрити у Франківську комп’ютерну лабораторію для дітей

Суспільство 09:02, 28.01, 2023

Комп’ютерну лабораторію відкрили в Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. 

Раніше спільнота з Чикаго передала 30 ноутбуків, ще 5 передали для закладу активні жителі. Франківський ІТ кластер спільно з ІТ-компанією N-iX докупили ще 10 стаціонарних комп’ютерів та 30 столів для відкриття комп’ютерної лабораторії у закладі. Таким соціальним проектом вирішили підтримати місто, повідомляється на сайті міського голови.

Необхідну суму для облаштування 30 робочих місць у комп’ютерній лабораторії вдалося зібрати під час благодійних зустрічей для розвитку місцевої ІТ-спільноти. Окрім обміну знаннями та нетворкінгу, проведення зустрічей мало благодійну складову – зібрати 100 тисяч гривень. Щоби потрапити на зустріч, ІТ-фахівці донатили певну суму, а компанія N-iX вирішила ці кошти подвоїти для облаштування комп’ютерної лабораторії. І завдяки зібраності та згуртованості місцевої ІТ-спільноти вдалося досягти поставленої цілі.

“Компанія ці кошти подвоїла, ми закупили меблі, комп’ютери – як ноутбуки, так і настільні моделі. І таким чином це вдалось реалізувати. Збір розпочали в грудні і от зараз завершили. Діти будуть навчатись на базі цього навчального закладу, де вони перебувають, а вчителі матимуть змогу використовувати це обладнання для освітніх цілей. Комп’ютерна галузь, як ми знаємо, сьогодні є надзвичайно ключовою, тому я прихильник того, щоби діти мали змогу користуватися комп’ютером з доволі юного віку для того, щоби себе краще реалізувати в майбутньому”, – розповідає директор з галузевих питань компанії N-iX Святослав Кавецький.

Проблеми дітей, каже, виконавча директорка Івано-Франківського ІТ-кластера Ірина Дарвай, завжди на часі, незваажаючи на те, що зараз відбувається у країні. А діти, які позбавлені батьківського піклування, особливо потребують підтримки.

“ІТ зараз показує свою суперсилу. Айтівці підтримують економічний фронт, ІТ-галузь – це єдина експортна галузь в Україні, яка продовжує розвиватися і зростати попри війну. А також важливо показувати свою суперсилу і в реалізації соціальних проєктів. І тут айтівці в числі перших підтримують дітей, незахищені верстви населення, і для них це важливо у будь-який час”, – розповідає виконавча директорка Івано-Франківського ІТ-кластера Ірина Дарвай.

Облаштування комп’ютерного класу тут давно було на часі. Адже діти, які вчаться онлайн, часто не мали можливості повноцінно працювати за комп’ютерами через їх брак у закладі. Наразі, за словами директора центру, тут перебуває 27 діток, а тому 30 облаштованих робочих місць у лабораторії повністю покривають потреби дітей.

 “У цьому класі було всього-на-всього 4 комп’ютера, тому він не міг забезпечити потреби всіх охочих для роботи. У зв’язку з тим, що зараз діти в більшості вчаться онлайн, у нас не було такої можливості, щоби кожній дитині забезпечити робоче місце. А тепер кожна дитина матиме індивідуальне місце роботи з доступом до інтернету. Також ми працюємо над забезпеченням безперебійного подання електроенергі”, – каже директор Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Василь Серденько.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: