fbpx

Асоціація міст України закликає Парламент відхилити проєкт змін до Конституції щодо децентралізації

Суспільство 20:10, 11.01, 2020

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голів депутатських фракцій та груп, парламентських Комітетів з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, з питань правової політики, з питань антикорупційної політики, з питань інтеграції України з Європейським Союзом, з питань бюджету з листом, у якому заявила, що не підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 27 грудня 2019 року. Оновлений 27.12.2019 текст (як і попередній від 13.12.2019) було підготовлено без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців.

Пропоновані зміни до Конституції мають суттєві недоліки і не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування. Асоціація міст України висловила загальні зауваження до законопроєкту №2598.

Так, зокрема, порівняно із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.

Подаємо лист повністю:

Асоціація міст України закликає Парламент відхилити проєкт змін до Конституції щодо децентралізації 1
Асоціація міст України закликає Парламент відхилити проєкт змін до Конституції щодо децентралізації 3
Асоціація міст України закликає Парламент відхилити проєкт змін до Конституції щодо децентралізації 5

Асоціація міст України закликає сприяти відхиленню законопроєкту №2598. Це дозволить провести належне обговорення таких змін для знаходження порозуміння та вироблення компромісу. Асоціація міст України висловила готовність докласти максимальних зусиль до цієї роботи.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: