fbpx

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ

Суспільство 18:45, 20.12, 2022

Вчора у Франківську відбувся аукціон графіки відомого художника-плакатиста Нікіти Тітова. Торгувалися за 15 лотів – один із них був ексклюзивним. Плакат, створений спеціально на аукціон, де збирали гроші на придбання машин ЗСУ в зону війни, художник присвятив франківцям і Франківську – місту, де зараз живе і працює.

КУРС писав: Постери, листівки, шопери: аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську збирає на машини для ЗСУ

“Завдяки друзям і однодумцям, меценатам і волонтерам, помічникам святого Миколая мали вчора неймовірний теплий вечір у залі Сакрального мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого музею. Благодійний аукціон графіки Нікіти Тітова відбувся успішно!” – повідомили організатори.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 1
Аукціон у залі Сакрального мистецтва

Проєкт з Нікітою Тітовим реалізував франківський художник-реставратор Валерій Твердохліб. Організатори – активістки волонтерської платформи “Громадська ініціатива Галичини”.

Аукціон влаштували у виставковій залі, де триває артпроєкт «Бог між нами! Переможемо разом!». Світла не було, обійшлися прожекторами від генератора.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 2
Крок аукціону – 1000 грн

“Мої роботи беруть участь в мистецьких аукціонах, у допомозі армії я здебільшого беру участь коштами або роблю волонтерські роботи. Думав про подібну акцію, але самому складно організувати, тому, коли друзі запропонували, радо погодився”, – розповів Нікіта Тітов.

Художник підкреслив, що дуже вірить в перемогу. І хоче, щоби ця віра матеріалізувалася саме в цьому проєкті. “Кожен, хто придбає роботу, матиме ще часточку нашої віри в нашу перемогу”, – зазначив автор.

На торги виставили 14 лотів – кожен постер підписали автор і організатори аукціону. До кожного лоту Нікіта Тітов написав текст, у якому відтворив ідею твору. Початкова ціна лоту складала 5000 грн. Крок аукціону – 1000 грн.

Перший лот пішов за 14 000 грн. Реалізували 15 лотів. На аукціон Нікіта Тітов неочікувано створив ще один ексклюзивний лот – плакат, присвячений Франківську і франківцям.

“Це мої враження і почуття, про які я хотів би розказати Франківську і людям, які тут живуть”, – зазначив художник.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 6
Неочікуваний 15-ий лот

Саме за цей лот велася найзапекліша, азартна боротьба. За нього виручили 78 000 грн.

Середня ж вартість лоту на аукціоні склала близько 17 000 грн. Збір від продажу всіх лотів становив 265 000 грн.

“Ще 15 500 грн – це пожертва від інших благодійників, які не купували лоти, але долучилися до спільної справи. Тож загальний збір становить 280 500 грн! Це неймовірний результат!” – зазначили організатори.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 7
Власники лоту з Нікітою Тітовим

Усі ці кошти громадська організація “Громадська ініціатива Галичини” спрямовує на придбання автомобілів на передову.

“Про автівку відзвітуємо, коли вона буде в Україні, адже зараз ще є не закрите питання пошуку відповідного автомобіля та доставки і ремонту”, – додали волонтери.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 8
Організатори аукціону – Людмила Лінник, Валерій Твердохліб, Леся Качурова (зліва направо)

“Вчора був особливий вечір. Завдяки моїм друзям ГО “Громадська ініціатива Галичини” та родині Валерія Твердохліба, людям, яким вірю та дуже їх ціную, відбувся перший аукціон моїх робіт. Метою було зібрати на автомобіль для військових. Я не знав, що вийде, але бачив і відчував їхню віру та впевненість. Я дуже вам вдячний, навіть не уявляю, скільки зусиль вам довелося вкласти, від чого ціную цей вечір ще сильніше!” – відгукнувся Нікіта Тітов.

Аукціон графіки Нікіти Тітова у Франківську зібрав понад 280 000 на авто для ЗСУ 9
Робота Нікіти Тітова про вдячність, створена після аукціону

Незважаючи на те, що аукціон завершився, можна і надалі долучатися до підтримки цієї акції – на сторінці Волонтерська мистецька крамничка GIG Shop Там можна придбати сувенірну продукцію з авторськими принтами Нікіти Тітова та його автографами. Увесь прибуток від продажу спрямовується на ту ж мету.

Фото – Олег Нетецький

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: