fbpx

Автономне опалення залишається недоступним для більшості франківців

Суспільство 13:51, 12.08, 2019

Дозволи на відключення від централізованого теплопостачання досі видають тільки для цілого будинку, а не окремої квартири.

Ще у травні новий закон про житлово-комунальні послуги вступив у дію. Він передбачає видачу дозволів на відключення, якщо принаймні половина мешканців будинку вже мають автономне опалення.  Втім, реалізувати цю норму досі неможливо, йдеться в сюжеті “Каналу 402“.

“Має бути підзаконний акт відповідного Міністерства, який мав би роз’яснювати усю процедуру. До його прийняття ми не можемо реалізовувати зазначену норму закону. На жаль, до цього часу цей підзаконний акт десь блукає по кабінетах Міністерства і поки що навіть невідомо, коли він буде прийнятий.”, пояснює директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

Попри це мешканці постійно звертаються із заявами щодо отримання дозволу на індивідуальне опалення. Чиновники змушені їм відмовляти, допоки не з’явиться відповідний механізм.

А будинків, де 100% мешканців бажають відключитись від централізованого теплопостачання, в Івано-Франківську небагато. Хоча в деяких будинках це справді доцільно.

Навіть якщо відповідний підзаконний акт приймуть, часу до початку нового опалювального сезону залишається небагато. Тож всі охочі можуть не встигнути отримати дозвіл та встановити автономне опалення.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: