fbpx

Батьки учнів Яремчанської гімназії відмовилися переводити дітей в інші школи - навчання буде дистанційним

Суспільство 09:55, 26.07, 2022

На Прикарпатті проходить процес реорганізації Яремчанської гімназії.

Навчальний заклад, який розташовується в дерев’яному приміщенні і не має укриття на випадок повітряної тривоги, сесія Яремчанської міськради прийняла рішення тимчасово закрити. З початку навчального року дітей з Ямни, присілка Яремчі, де розташована гімназія, мали довозити на навчання в ліцеї за десятки кілометрів у Яремчу та Дору. Батьківська громада, а це сотня людей, виступила проти такого рішення місцевої ради.

КУРС писав, що зі скандалом реорганізують Яремчанську гімназію – учнів переводять у ліцеї

Відтак відбулася зустріч міського голови Яремчі Андрія Мироняка з представниками громади, батьківським і педагогічним колективами Яремчанської гімназії, інформують на сторінці Яремчанської міськради у фейсбуці.

Після тривалого діалогу батьки та вчителі все ж прийняли рішення, що з 1 вересня учні мікрорайону Ямна навчатимуться дистанційно.

Батьки учнів Яремчанської гімназії відмовилися переводити дітей в інші школи - навчання буде дистанційним 1

“Батьки не підтримали варіант підвозу дітей на навчання в Яремчанські ліцеї №1 і 2, натомість виступили за дистанційну форму навчання”, – зазначили в адміністрації.

Заклад тим часом проходитиме реорганізацію.

“Законодавством чітко визначено перелік вимог щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту в освітніх закладах. Обов’язково мають бути бомбосховища, споруди подвійного призначення або тимчасові укриття. Ключовими критеріями безпеки є наявність підвального приміщення, яке може бути обладнане під укриття, або сама конструкція (стіни) навчального закладу має бути з цегли, бетону чи каменю. Гімназія в м-ні Ямна дерев’яна, не має підвалу, отже, не відповідає вказаним вимогам. Комісія попередньо провела обстеження закладу і прийняла рішення про те, що заклад не функціонуватиме в умовах війни, адже не може надати безпечних умов перебування учнів та вчителів”, – пояснюють в міськраді.

Що стосується реорганізації закладу, то більшість учасників проголосували «за» реорганізацію гімназії, тобто створення філії Яремчанського ліцею №1.

Заклади загальної середньої освіти можуть отримувати додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього простору, якщо пройдуть реорганізацію. Лише після реорганізації заклад матиме змогу залучати кошти з обласного та державного бюджетів для покращення матеріально-технічої бази, забезпечення транспортом.

Представники влади наголосили, що після реорганізації не буде проводитися ніякого скорочення штату (хоча процес передбачає певне скорочення), кількість посад все ж залишиться незмінною. Для цього з місцевого бюджету виділятимуть 374 тис. грн на рік.

Також є можливість залучити кошти іноземних донорів для ремонту закладу, якщо громада прийме на тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб, додали у міськраді. “Після закінчення війни ці люди повернуться, а відремонтована школа знову прийме місцевих дітей на навчання”, – запропонували використати приміщення навчального закладу.

Цю пропозицію батьки та колектив закладу не підтримали. Тобто переселенців школа більше не прийматиме. Відповідно – ремонту за кошти меценатів (їдальня, санвузли, стіни) також не буде, констатують в міськраді.

Батьки учнів Яремчанської гімназії відмовилися переводити дітей в інші школи - навчання буде дистанційним 2

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: