fbpx

"Безчестимо" свої традиції: франківський священник-екзорцист про Хеловін

Суспільство 17:52, 29.10, 2019

Святкування Хеловіна жартома все одно вважається грою зі злими силами – така позиція Церкви.

Що саме що про Хеловін кажуть у церкві, розповів Галці священник-екзорцист Сергій Знак.

Сергій Знак – священник, екзорцист, який народився, проживав та навчався в Івано-Франківську, згодом переїхав до Італії, і пізніше – опинився на служінні для українців, що проживають у Барселоні. У франківській семінарії священник навчав основам екзорцизму та його принципам.

“Якщо брати з точки зору церковної, то Хеловін не є церковним святом. Відноситься до язичницького святкування кельтами, потім – переріс у розважально-культурну спадщину багатьох народів”, – каже священник.

За його словами, добрий та практикуючий християнин ніколи не одягнеться у костюм нечисті і не казатиме страхітливих слів.

“У Європі вже чітко окреслюється вірування, що в цей день відкриваються двері у потойбічний світ, а це вже пов’язується зі спіритизмом. Отже, сам цей день через століття вірувань прив’язується до потойбічного світу. Тому багато чаклунів, магів, відьом, медіуми, сатаністи стараються використати цей день у своїх цілях, а як ми знаємо – в їхніх діях немає нічого доброго та корисного. А тим самим може мати і також негативні наслідки. Тому цей день вважається днем темних сил і зла”, – пояснює священник.

І хоч саме переодягання не має у собі якогось негативу чи злостливості, але треба давати собі звіт, з якою ціллю та наміром це робиться. Отець пропонує в цьому контексті говорити про розрізнення культури та традиції.

“Культуру ми можемо переймати будь-звідки та будь від кого, а традиція є притаманна дійсно якійсь певній місцевості, навіть в межах території чи держави. Тоді, в такому разі, ми говоримо про те, чи нам подобається це, чи ні. І в контексті культури ми приймаємо або відкидаємо. В контексті традиції я або цураюсь свого прадідового, або впевнено дотримуюсь. То навіщо тоді шукати альтернативи традиції, адже ми стільки маємо свого багатого, цікавого та шанобливого від наших прабатьків? Культура та традиція, ви можете сказати, є тісно переплетені, і я з цим погоджуся, але водночас є і відмінними. Тоді навіщо через чужу культуру «безчестити» свої традиції!?” – пропонує подумати отець Сергій.

“Якщо робити оцінку на загал, для святкування Хеловіна, то можна зробити наступний висновок. Це святкування упродовж століть носило семантику боротьби світлих і темних сил, пов’язувалося зі смертю та потойбіччям, світом духів померлих, а також силами зла. В цей день здійснюється багато злих намірів зі сторони чаклунів, ворожбитів, відьом, зі сторони медіумів, що викликають душі померлих, спірітуалістичних сеансів з викликання духів, чорних мес, які відслужують сатаністи. А тепер, як добрий християнин, я повинен зробити висновок для себе: чи повинен я брати участь у цьому святкуванні? Чи часом не може відбитися на мені це святкування негативно? Чи не стану я під прикриттям просто культурного святкування на сторону чогось потаємного та більшого понад людське розуміння, з чим не зможу впоратися? Висновки робити кожному особисто”, – вважає священник-екзорцист.

"Безчестимо" свої традиції: франківський священник-екзорцист про Хеловін 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: