Біль у спині – одна з найчастіших причин для звернення до лікаря. Згідно з міжнародними дослідженнями від дорсалгії (болю у спині) страждає 19-43% дорослого населення світу. Хоча б раз у своєму житті подібне неприємне відчуття зазнали 59-84%. Найчастіша локалізація – поперек.
Причини виникнення болю
Серед основних причин фахівці виділяють:
- патологія міжхребцевих дисків, наприклад грижа;
- запалення у міжхребцевих суглобах;
- захворювання суглобів;
- зменшення товщини хребетного каналу;
- травми та їх наслідки;
- порушення обмінних процесів в організмі.
Часто біль виникає після довгого сидіння на одному місці. Подібний дискомфорт відчувають і азартні гравці, особливо ті, що довго грають у демо ігри казино віп та розваги на гроші. Офісні працівники рідше скаржаться, оскільки там є спеціальні крісла, на відміну від будинку. Подібні причини болю у лікарській практиці називаються невертебральні, тобто не пов’язані з хворобами хребта. Також виділяють:
- розтягнення м’язів та зв’язок;
- хронічний м’язовий біль;
- міозит – запалення м’язів;
- різні патології вісцеральних органів;
- патології великих судин: наприклад, розширення аорти, її черевного відділу.
Больове відчуття у спині може виникати внаслідок психічного розладу.
Види болю
Залежно від етіології є кілька різновидів дорсалгії. Частота специфічного болю, тобто пов’язаного із конкретним захворюванням, становить близько 3%. Є ряд симптомів, характерних для цього випадку:
- різка втрата маси тіла;
- порушення головної функції та чутливості малого тазу;
- слабкість у ногах;
- травми;
- остеопороз;
- порушення ходи;
- загальна слабкість;
- посилення неприємного відчуття вночі.
При збереженні тривалого болю, незважаючи на лікування, варто звернутися до більш досвідченого фахівця.
Радикулярний біль у 27% відбувається внаслідок затискання корінця спинного мозку, що виходить крізь отвір хребта. Він може посилюватися під час кашлю, чхання, фізичного навантаження чи інших видів активності.
Причину неспецифічного гострого болю визначити буває складно. Проте він трапляється у 85% випадків. Найчастіше він пов’язаний з порушенням коректного функціонування окремої частини хребта. Розрізняють біль:
- Компресійний. Внаслідок передавлювання нервових корінців.
- Рефлекторний. Виникає як наслідок неприємних відчуттів в інших тканинах, наприклад після спазму м’язів.
Для профілактики дорсалгії варто просто більше рухатися і займатися гімнастикою. Дуже важливе значення має правильне ліжко. Матрац та подушка повинні мати відмінну якість і бути ретельно підібраними. Якщо людина частіше спить на боці, то ліжко має бути м’яким. У партнера/ки має бути своя зона, що відрізняється за жорсткістю, яка відповідна його/її спині.
Промо