fbpx

Більше половини греко-католиків підтримують перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, - Рейтинг

Суспільство 11:26, 23.12, 2021

Чверть українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Найбільше прихильників перенесення святкування серед греко-католиків – 55% проти 36%.

Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи Рейтинг “Улюблені новорічні свята українців”.

Згідно з опитуванням найулюбленішими новорічними святами українців є Різдво (49%) і Новий рік (37%). День Святого Миколая обрали 6%, Старий Новий рік – 4%. Жодне з цих новорічних свят не люблять 2%.

Протягом останніх 10 років з кожним роком зменшується кількість прихильників Нового року, натомість Різдва – збільшується. В результаті цього року кількість прихильників Різдва перевищила.

Святкування Нового року відносно більш улюблене для жителів Сходу і Півдня, молоді і чоловіків. Різдво значно частіше обирали на Заході, люди середнього і старшого віку, жінки, а також віруючі ПЦУ та греко-католики. Однаковою мірою улюблені ці два свята для мешканців Центру і Києва.

Лише 4% українців святкують Різдво саме 25 грудня, тоді як більшість опитаних (71%) – 7 січня. Водночас 18% українців святкують Різдво двічі (25 грудня і 7 січня), і їх кількість за рік дещо зросла. Частіше про подвійне святкування Різдва говорили мешканці Заходу, Києва та греко-католики. Лише 6% не святкують Різдво взагалі (найбільше таких серед молоді та мешканців Півдня, Сходу). 

Чверть опитаних підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 58% респондентів проти такої ідеї. Ще 15% зазначили, що їм байдуже це питання, і 1% не змогли відповісти. 

У динаміці за останні 5 років зменшилася кількість тих, хто проти перенесення дати святкування Різдва (з 69 до 58%) і дещо зросла кількість прихильників (з 15 до 26%).
 

Більше половини греко-католиків підтримують перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, - Рейтинг 1
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: