fbpx

Більшість водіїв прикарпатських "швидких" працюють на мінімалку

Суспільство 18:48, 02.03, 2020

Більшість водіїв швидкої Прикарпаття працюють за мінімальну зарплату – це 4700 гривень. Через це влітку, під час сезонних робіт, виникає проблема в кадрах. Про це розповів директор комунального некормеційного підприємства “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Мирон Матейко.

Анатолій Попаденець 5 років працює старшим водієм швидкої. За зміну відпрацьовує від трьох до дев’яти викликів. Каже, не лишень сидить за кермом, але й допомагає зносити хворих та робити нескладні маніпуляції. На питання про зарплату сміється: на комуналку стає. І додає, що свою роботу дуже любить.

“Коли є транспортування у лікарню, особливо з поверхів, коли треба зносити людину – виклики є такі важкі. Ну і стараємося допомагати: чи ДТП, чи якась ситуація така – стараємось допомагати бригаді. Не просто приїхати. Я можу це робити, я люблю це робити і стараюсь допомагати бригаді. Бо інколи дійсно потрібно рук”, – каже Анатолій Попаденець.

Сергій Колотіков працює водієм швидкої близько 9 місяців. Каже: зарплата маленька. Але звільнятися не збирається.

“У мене є інший, додатковий підзаробіток. Головне, що вдома. Сім’я тебе бачить вдома. Дуже шкода, що молоді зараз виїжджають, а особливо потрібно молодих. Дуже шкода, що люди звільняються, молоді виїжджають, бо людям треба грошей”, – говорить чоловік.

Розрахунковий листок водія швидкої за лютий опублікував в фейсбуці Олег Нікітін. Сума, вказана на ньому до виплати, дорівнює 3700 грн.

Директор КНП “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Мирон Матейко визнає, що зарплати низькі: “Водій приходить до нас, не маючи ні виїзних, ні “класності”, то має мінімальну зарплату. Він тестується по 4-му тарифному розряду, що складає 2672 гривні. Але в нас є добова робота, тут ще є 50% за нічні+”класність”. Шість районів в нас мають статус “гірських” – є 25%. Виходить середня зарплата у водіїв в нашій установі – 6400 грн. Але, якщо тільки прийшов на роботу, і водій, і лікар отримують мінімальну зарплату 4700 грн”.

Мирон Матейко додає, що зараз на Прикарпатті працює близько 430 водіїв швидких – це повна комплектація. Проблеми виникають влітку під час сезонних робіт. Так, минулого року на міській станції екстреної допомоги через відсутність водіїв з 18 виїзних бригад не працювало 4-5.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: