fbpx

У Франківську біля міського озера хочуть спорудити комплекс висоток на 12 і 17 поверхів

Суспільство 15:37, 31.01, 2020
НА ФОТО: На місці колишніх гаражів виросте комплекс висоток. Архітектори кажуть, що проєкт суттєво порушує норми ДБН щодо щільності забудови.

По вулиці Мазепи, 144 в Івано-Франківську на ділянці 1,2 га на місці гаражів планують спорудити комплекс багатоповерхівок. Саме ця ділянка фігурувала у гучній справі у 2012 році, коли на лаві підсудних за отримання хабаря опинилися тодішній головний архітектор міста Олег Гаркот та депутат міської ради Володимир Колковський.

На містобудівну раду 29 січня винесли проєкт детального плану території “для будівництва багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями соціально-побутового призначення на вулиці Мазепи, 144”.

На схемі вісім будинків заввишки 12-17 поверхів. Архітектор, який представляв ДПТ, зазначив, що будівництво заплановане на ділянці 1,2 га замість одноповерхових споруд, які там зараз розміщені.

У Франківську біля міського озера хочуть спорудити комплекс висоток на 12 і 17 поверхів 1

“Якщо виділити основні переваги, то воно розташоване біля парку і біля озера. Це дуже комфортно для мешканців цього комплексу”, – сказав архітектор.

Члени містобудівної ради обурилися, що проєкт, м’яко кажучи, недопрацьований. Зі схеми вони не могли зрозуміти, ні де знаходиться ділянка, ні з якими будівлями межує, ні де заплановані в’їзди-виїзди у житловому комплексі, ні навіть те, що будинки різної поверховості.

“Ви хочете нас цим переконати? Хіба на бігме”, – сказав член містобудівної ради Володимир Гайдар, зауваживши, що зі схеми навіть незрозуміло, де там вулиця Мазепи.

Архітектори також підмітили, що щільність забудови удвічі перевищує норми ДБН. Зрештою, проєкт ДПТ відправили на доопрацювання та розглянуть на наступному засіданні.

“Наступного разу обґрунтуйте щільність забудови. Як ви собі уявляєте – у два рази перевищена!? Ми розуміємо, що це квадратні метри, але це порушення законодавства, – зазначив член містобудівної ради Орест Кос. – У всьому світі, у Європі поверховість знижується. Комфортною поверховістю вважається 3, 5, 7 поверхів, а ми тут робимо скільки? 15 чи 17? Це є просто великий гуртожиток,  де люди заплатять шалені гроші, а жити потім будуть в колодці, бо там всередині буде колодязь”.

Попри те, що члени містобудівної ради схему будівництва розкритикували, одна з представлених у проєкті ДПТ висоток вже збудована, а дві – в процесі. Будівництво веде будівельна компанія “Вертикаль” – комплекс називається HydroPark DeLuxe. Компанія вже продає квартири і на презентаційному сайті житлового комплексу вказано, що будинок №7 збудований, №8 – буде зданий в експлуатацію у другому кварталі 2020-го року, №6 – у другому кварталі 2021 року.

У Франківську біля міського озера хочуть спорудити комплекс висоток на 12 і 17 поверхів 3

Розробку проєкту цього ДПТ ініціювало ТОВ “ЛКМ-Інвест”, яке орендує ділянку. Очолює фірму Лілія Матвєєва – дружина директора компанії “Вертикаль” Олега Лєпєніна.

Ця ділянка в оренді підприємства з 2012 року. До 2015 року ТОВ “ЛКМ-Інвест” очолював Віктор Ломей.

У 2012 році за його скаргою на отриманні хабаря правоохоронці затримали головного архітектора міста Олега Гаркота та оголосили у розшук, а згодом і затримали депутата міської ради Володимира Колковського. Ломей стверджував, що Івано-Франківська міська рада тричі відмовляла фірмі ТОВ “ЛКМ-Інвест” в оренді земельної ділянки. Тоді Колковський нібито запропонував за 100 тис. доларів пролобіювати видачу дозвільної документації на будівництво багатоповерхівки за адресою Мазепи, 144.

Колковського засудили на 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, Гаркот отримав п’ять років позбавлення волі, але з відстрочкою у два роки. 

До червня 2019 року ділянка мала цільове призначення “для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови”. Фірма кілька разів подавала на сесію документи щодо зміни цільового призначення, і міська рада відмовляла. Нарешті 7 червня 2019 року міська рада дала дозвіл на складання проєктів землеустрою зі зміною цільового призначення “для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: