fbpx

Біохіміки ПНУ в університеті Східної Англії вивчали технології відновлення забруднених ґрунтів

Суспільство 09:50, 28.06, 2023

Науковці кафедри біохімії і біотехнології Прикарпатського національного університету взяли участь в реалізації проєкту, який стосується забруднення ґрунтів, в університеті Східної Англії.

Делегація ПНУ відвідала університет Східної Англії в межах реалізації проєкту «Підготовка ґрунту для реконструкції – знезараження ґрунту в Україні, екопідприємництво та екологічна журналістика», повідомили на кафедрі біохімії ПНУ. Цей проєкт включає 3 напрямки:
– Нові матеріали для зниження ризику забруднення ґрунтів (в якому беруть участь науковці кафедри біохімії ПНУ);
– Розвиток системи екоінноваційних стартапів;
– Цифровий сторітелінг/журналістика задля популяризації екологічних проєктів.

Біохіміки ПНУ в університеті Східної Англії вивчали технології відновлення забруднених ґрунтів 1
Делегація ПНУ

Делегатами від ПНУ були професор Володимир Лущак, професорка Галина Семчишин, аспірантка Мирослава Ватащук та провідна фахівчиня Тетяна Дмитрів. Вони відвідали лабораторії шкіл біології, біохімії, фармації, матеріалів та фізики, де ознайомились з можливостями і напрямками роботи університету Східної Англії, поспілкувалися з провідними науковцями різних галузей, а також презентували тематику роботи кафедри біохімії та біотехнології і обговорили напрямки для подальшої співпраці між університетами.

Окрім того, делегати побували у Norwich Research Park та поспілкувались з його представниками, які працюють над дослідженнями рослин, продуктів харчування, запобіганням та лікуванням захворювань людей, пом’якшенням наслідків природних та антропогенних змін клімату та адаптацією рослин до них.

Прикарпатці відвідали спеціалізовану організацію Soilfix Ground Risk Polution, основним напрямком роботи якої є ремедіація (відновлення) забруднених ґрунтів та ґрунтових вод. Зустрілись з керуючим директором компанії Джорджом Евансом та його командою і побачили увесь процес та техніку в дії.

Біотехнологи ПНУ пройшли одноденний тренінг в CL:AIRE (Leading Sustainabla Land Reuse) – британській організації, яка розробляє навчальні ресурси і ділиться передовим досвідом та інноваціями зі всіма, хто залучений до сталого повторного використання землі. Основними темами навчання були: оцінка ризиків забрудненого ґрунту для здоров’я людей та навколишнього середовища, концепції вибору технології відновлення.

Біохіміки ПНУ в університеті Східної Англії вивчали технології відновлення забруднених ґрунтів 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: