fbpx

"Бо хто, крім нас?" - прикарпатець "Вітос" про службу і мобілізацію

Суспільство 10:53, 08.10, 2023

Раніше Віталій займався виготовленням меблів на Франківщині, де має свою майстерню. Зараз він командує відділенням у 74 батальйоні 102 бригади ТрО ЗСУ. Підрозділ вже більше року на Запоріжжі виконує завдання щодо захисту держави.

Військовий поділився думками про службу і мобілізацію.

«До лав Збройних Сил України я вступив у березні 2022 за покликом душі – захищати Батьківщину. Черга до військкомату тоді була така велика, що мене не прийняли – взяли телефон і сказали, що передзвонять, коли з’явиться вільна посада. Я щодня приїжджав до них і запитував, чи нема ще вільного місця», – пригадує Віталій «Вітос», командир відділення 74 батальйону.

«Артилерійських обстрілів стало значно менше. Служба у зоні бойових дій – це постійний щоденний стрес. Багато хто вже звик, а обстріли стали буденністю. Нам усім теж страшно, незважаючи на те, що ми вже 16 місяців тут і звикли до всього. Кожен день – це лотерея, ти можеш бути в траншеї, і тобі прилетить снаряд прямо в траншею. Щодня хлопці ризикують своїм життям», – каже «Вітос».

Якщо на початку не було можливості поїхати додому, відпустки не давали, то зараз ця проблема частково вирішена. Відпустки дають, і люди мають можливість поїхати додому відпочити, зняти стрес.

«Це дуже великий плюс, – додає Віталій. – Кожен чекає своєї відпустки, щоб трохи змінити обстановку і приступити з новими силами до захисту Батьківщини. Звісно ж, 10-15 днів – це мало, але краще, ніж нічого. Командування розуміє важливість відпусток і йде назустріч, нікому не відмовляє безпідставно».

«Нам кажуть, нас нема на кого міняти, але коли ми приїжджаєм у відпустку і бачимо, скільки молодих здорових хлопців ходить по вулицях, це викликає злість і відчуття несправедливості. Особливо часто можна зараз зустріти мужчин з малими дітьми в колясках – це такий новий тренд, як уникнути мобілізації. Бази відпочинку в Карпатах забиті туристами, котрі розважаються і проводять час так, наче війни нема в країні. А ще ці скандали з чиновниками – це взагалі ні в які рамки не вкладається», – обурюється Віталій.

«Незважаючи на це, ми будемо служити і надалі, до перемоги. Бо хто, крім нас? В подальшому ми зобов’язані підтримувати армію на такому рівні, щоб в них не виникла думка знову напасти. Держава має працювати в цьому напрямку. Багато хто з бійців захоче залишитися служити далі, підпишуть контракти. Держава мусить їх забезпечити і мотивувати до служби – це і зарплата хороша, і соцпакет. Така армія буде дуже боєздатна, бо наші люди уже з великим досвідом бойових дій», – завершує розмову «Вітос».

Читайте також: 

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: