fbpx

Богдан Томенчук: Треба зробити все, аби зберегти ЗНО на нинішньому рівні

Суспільство 15:47, 10.10, 2020
НА ФОТО: Богдан Томенчук

На обласному рівні необхідно приймати програму підтримки зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це в ефірі «Актуальне інтерв’ю» на ОТБ «Галичина» розповів директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, представник команди «За майбутнє» Богдан Томенчук.

За його словами, ця програма дасть можливість вирішити загрози, які виникли для ЗНО-2021.

«Всі, напевне, знають, що я займаюсь організацією зовнішнього незалежного оцінювання у чотирьох областях. І всі аплодують, всі розуміють, що це класно, що це справедливо, але ніхто не знає, звідки, якими трудами цей результат береться. Адже організовують тестування всього 19 осіб. І якщо раніше до децентралізації ми ще мали сякі-такі стосунки з районними методичними кабінетами. Вони були не зобов’язані нам допомагати, але вже так пішло було по договірних засадах, то зараз районні методичні кабінети як такі ліквідовані. Зараз залишається одне – на цей перехідний етап прийняти обласну програму підтримки зовнішнього незалежного оцінювання, де оці всі люди, які з нами співпрацювали, в тій чи іншій іпостасі знову будуть виконувати свої функції», – акцентує кандидат в депутати до Івано-Франківської обласної ради.

Томенчук зазначає, що, за попередніми підрахунками, для забезпечення програми потрібно близько 200 тисяч гривень.

«Зараз стоїть питання не змінювати процес ЗНО, а втримати у притомному стані процес зовнішнього оцінювання. Ми вибудували ідеальну систему. Але елементами кожної системи є люди. І ті люди, які працюють з нами, абсолютно нікотрі не перетруджуються, бо все комп’ютеризовано. Наша «держава у смартфоні» ще далека від тої галузі у смартфоні, яку ми вибудували ще у 2010 році. Тобто, зараз на рівні області абсолютно реально зберегти той рівень, якого ми досягнули. Якщо ми опустимося бодай на рівень нижче від організації, це дасть можливість всім і вся говорити, що все ЗНО себе дискредитує», – підкреслює Богдан Томенчук.

Окрім того, на думку Богдана Томенчука, також потребує перегляду та обговорення дистанційне навчання.

«На рівні області нам всім пора сісти за не дуже широкий, але круглий стіл і подивитися на дистанційне навчання, на дистанційну освіту. Те, що я зараз бачу, – це пекло. Я б не хотів бути ні директором школи, ні батьком, але хоча я є дідусем дітей, які навчаються дистанційно, і я бачу, яких це зусиль вимагає. Не хочу сказати, що у моїх руках є панацея, але я хочу сказати, що треба сісти і це все проаналізувати. Так бути не може. Це абсолютно нераціонально. Треба шукати раціональних виходів», – підсумовує Богдан Томенчук.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: