fbpx

Борщівник Сосновського перетворюють на папір – в університеті нафти й газу запатентували винахід

Суспільство 15:50, 12.11, 2020

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу винайшли спосіб, як виготовити папір із борщівника.

Автор ідеї, студент університету Роман Сав’юк каже, що така переробка борщівника Сосновського на папір – перша в Україні.

До того як перетворитися на папір, борщівник проходить декілька етапів переробки. Процес займає до трьох години. За словами Романа Сав’юка, отриманий папір можна використовувати лише у промислових цілях. До прикладу, в упакуванні товару чи виготовленні картону, інформує Суспільне. Студент додає, що над цим проєктом працював два місяці.

Борщівник Сосновського перетворюють на папір – в університеті нафти й газу запатентували винахід 1

“Я бачив, як горять великі площі, на яких ростуть однорічні рослини, і виникло питання, чому саме з рослин не роблять папір. А підприємства використовують деревну целюлозу. Ми брали сухий борщівник Сосновського. Висушували і подрібнювали. І вже після цього проводили лабораторні дослідження для отримання напівфабрикату”, – розповідає Роман Сав’юк.

Допомогли реалізувати ідею Романа Сав’юка викладачі кафедри хімії університету нафти і газу. Асистент Андрій Коцюбинський розповідає, що провели не один десяток дослідів. Розглядали різні варіанти та врешті визначилися, яким саме має бути папір.

Борщівник Сосновського перетворюють на папір – в університеті нафти й газу запатентували винахід 2

“Це папір із борщівника та макулатури. На ньому можна писати, друкувати. Він має деякі властивості. Його можна рвати. Він менш цупкий, ніж папір із деревини. Але все ж таки його можна використовувати для певних цілей, і навіть масштабних”, – каже асистент кафедри хімії університету нафти і газу Андрій Коцюбинський.

Технологія переробки борщівника у папір, яку винайшли в університеті, вирішує насамперед екологічну проблему, каже завідувачка кафедри хімії Мирослава Полутренко.

Також, за її словами, це недорогий спосіб одержання целюлози із власних сировинних запасів України: “Багато родючих земель заполонив борщівник Сосновського. І тому виникла ідея зробити папір саме із цієї рослини. Ми почали над цим працювати. Це є екологічне лихо. І добре, що від таких рослин ми можемо очистити землю. Ми можемо отримати папір, не використовуючи целюлозу із деревини. Завдяки нашому методу папір може бути у різних модифікаціях”.

Науковці університету нафти і газу вже запатентували власний спосіб переробки борщівника Сосновського на папір.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: