fbpx

Боєць "Француз" з Верховинщини повернувся з-за кордону, щоб стати на захист держави

Суспільство 14:58, 26.07, 2023

41-річний боєць мінометного розрахунку Верховинського батальйону “Француз” отримав свій позивний, тому що 9 років працював у Франції, 5 з них – у Парижі, 4 – у Каннах. Саме в Каннах, на середземноморському узбережжі, його і застав початок війни в Україні.

Історію бійця з Верховинщини розповіли на сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

“Я прийняв рішення повернутись в Україну, адже в мене тут сім’я, друзі. Приїхав з Франції 24 квітня, пішов у ТрО і через тиждень був уже в мінометній батареї. Мені дуже подобається наш колектив, наше командування – це і наш командир батареї, і командир батальйону – молоді офіцери з дуже хорошим ставленням до підлеглих. Нам ставлять завдання, ми виконуємо їх – вражаємо ворожі окопи, бліндажі, живу силу. Намагаємось знищити якнайбільше ворогів. Нещодавно в нас з’явилась у підрозділі ще й гармата “Рапіра” і наша бойова міць збільшилась”, – розповів “Француз”.

Боєць "Француз" з Верховинщини повернувся з-за кордону, щоб стати на захист держави 1

До того, як виїхати у Францію, Француз працював у Києві на будовах, але місцеві прораби почали дурити їх, “кидати” на гроші, тому вирішив шукати кращої долі в Європі.

“У Франції такого нема – там все чесно, ніхто нікого не обманює. Я працював на великій будівельній фірмі – будували в Каннах приватні будинки. Хазяїн дуже добре до нас ставився, мали 8-годинний робочий день, субота-неділя вихідні, нас ніхто не підганяв і не заставляв робити швидко, головне – це якість. До моря – 150 метрів, я любив купатись в морі. Я дуже любив свою роботу і вважаю, що мені повезло: і зарплата була хороша, і робота, яка приносить задоволення. Я іноді спілкуюсь з колишніми співробітниками, з директором, і він мені каже, що моє місце зберігається за мною і я можу повернутись в будь-який момент”, – каже “Француз”.

Французька фірма підтримує Україну і іноді допомагає нашій армії – нещодавно директор виділив гроші на акумуляторні батареї для дронів мінометного підрозділу. Багато наших заробітчан та переселенців у Франції активно займаються волонтерською діяльністю і допомагають хто як може.

“Наша держава змусила мене і багатьох інших таких, як я, виїхати на заробітки, щоб мати змогу достойно жити, але, незважаючи на це, я приїхав її захищати. Я воюю тут за майбутнє нашої держави. Поїздив по Європі немало, побачив, як живуть люди, і знаю точно, якою повинна бути наша держава після перемоги. Дуже хочу після закінчення війни працювати в Україні, а в Канни приїжджати як турист”, – зазначає захисник.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: